Ośmiokątna rama centralna pod kontenery, nowa chłodnia i 32-metrowy zestaw

Już za dwa i pół miesiąca w Hanowerze odbędą się targi IAA Transportation, największa wystawa pojazdów użytkowych w Europie, organizowana w dwuletnich odstępach. Dlatego poszczególni producenci już przedstawiają swoje targowe zapowiedzi, a Kässbohrer właśnie ogłosił wystawienie dwóch naczepowych nowości.

Największa nowością Kässbohrera jest zupełnie odmieniona generacja naczep chłodniczych, po raz pierwszy zapowiedziana w maju bieżącego roku. To właśnie te pojazdy – wyposażone w nadwozia z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym, oparte na ramach z zintegrowaną „łabędzią szyją” i dysponujące nowymi systemami wewnętrznego zarządzania powietrzem – mają być głównymi gwiazdami stoiska w Hanowerze.

Tuż obok ma też stanąć nowa generacja naczep kontenerowych, zwanych Octagon On. Pojazdy te wyróżnia ośmiokątna rama centralna, przechodząca przez całą długość pojazdu, a przy tym odpowiedzialna za funkcję rozsuwania podwozia. Tak specyficzną konstrukcja – mogąca przywodzić na myśl podwozia z terenowych ciężarówek marki Tatra – promowana będzie pod kątem odporności na przeciążenia oraz po prostu ogólnej trwałości.

Dodatkowo, poza główną halą z naczepami, Kässbohrer zamierza wystawić 32-metrowy zestaw o nazwie Super Eco Combi. Konfiguracja ta składa się z dwóch pełnowymiarowych naczep połączonych wózkiem dolly, a odpowiednią zwrotność zapewnia jej inteligentny system pneumatycznego zawieszenia, szerzej wyjaśniany w następującym artykule:  Zestaw z dwiema „megami” jednocześnie – Dynamic Steering pozwoli pokonać ronda