rekrutuj 40ton665
Opublikowane 24 Luty, 2016

Osiem i pół roku więzienia dla polskiego kierowcy, który wjechał w Czechach wprost pod Pendolino

Jest wyrok dla polskiego kierowcy ciężarówki, który latem ubiegłego roku wjechał na czeski przejazd kolejowy tuż przed rozpędzonym pociągiem. Kierowca pomarańczowej Scanii nie tylko zignorował czerwone sygnały świetlne, zabraniające wjazdu na przejazd, ale też nie zrobił niczego, aby uniknąć zdarzenia, po prostu zatrzymując się między szlabanami. Ostatecznie w jadącym z prędkością 160 km/h pociągu zginęły trzy osoby, a dwadzieścia kolejnych zostało rannych, w tym maszynista, który stracił nogę. Jak natomiast stwierdził teraz czeski sąd, 50-letni Polak spędzi w związku z tym osiem i pół roku w więzieniu. Z punktu widzenia kodeksu karnego jest to kara stosunkowo surowa, wszak za popełnione przez kierowcę przestępstwo grozi w Czechach pozbawienie wolności na okres od lat trzech do lat dziesięciu.

Co ważne, kierowca do końca procesu uważał, że wszystkiemu winne było złe zabezpieczenie przejazdu i nie przyznał się do swojego błędu. Poniższy film pokazuje jednak coś zgoła innego:

Dzięki k111!

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. andrzej napisał(a):

  To ze nie przyznawal sie do bledu pokazuje jak niski musi byc wspolczynnik IQ takiego czlowieka, swoja droga, swietny przyklad ze badanie psychotechniczne to nic innego jak wyciaganie pieniedzy…

 2. Diesel napisał(a):

  Kurcze, gdyby zdecydował się zniszczyć szlabany nikt by nie zginął…szkoda ofiar, jak i samego kierowcy.

 3. marek0303 napisał(a):

  Debila nie szkoda.

 4. andrzej napisał(a):

  nie będę rozkładał jego wjazdu na czynniki pierwsze, ale nasuwa mi się jedno pytanie – co to za przejazd kolejowy, na którym 10 sekund po zamknięciu szlabanów przelatuje pociąg?
  ile czasu “straciliście” na przejazdach, bo te były zamknięte, a żaden pociąg nie jechał?
  czy w tym przypadku współwinny nie jest człowiek, który może za późno opuścił szlaban?
  taka moja mała sugestia, może jestem w błędzie

 5. LUB napisał(a):

  Mało dostał powinien min. 25 lat

Odpowiedz