Osiągnął we Francji 146 km/h, będąc przy tym pijanym – Irlandzki kierowca stanie teraz przed sądem

irlandzczyk_146_kmh

Irlandzcy kierowcy ciężarówek znani są z delikatnie mówiąc „dynamicznej” jazdy. Kierowca tej białej Scanii V8 wykazał się jednak szczególnym pośpiechem. W minioną środę, we Francji, osiągnął on bowiem co najmniej 146 km/h.

29-letni Irlandczyk pędził jak gdyby nigdy nic. Wypatrzył go zwykły policyjny patrol, około godziny 19, na autostradzie A16 prowadzącej w kierunku wybrzeża. Za zjazdem Marck-Ouest ciężarówka została zatrzymana, a na jaw wyszedł cały szereg przewinień. Po pierwsze, tachograf oraz ogranicznik były zmanipulowane, dzięki czemu Scania mogła rozwijać pełną prędkość. Po drugie, ciężarówce zamontowano fałszywą tablicę rejestracyjną, zapewne w obawie przed fotoradarami. Po trzecie zaś, 29-latek okazał się mieć w wydychanym powietrzu 1,6 promila alkoholu.

Od środy do piątku Irlandczyk przebywał we francuskim areszcie. Następnie sąd wyznaczył mu rozprawę na 11 października i tymczasowo wypuścił  na wolność. Z tym tylko zastrzeżeniem, że paszport został skonfiskowany i 29-latek nie może opuszczać Francji.