rekrutuj 40ton665
Opublikowane 22 Czerwiec, 2016

Opony marki Semperit na nowo ruszą na podbój rynku transportowego, z bardzo ciekawych powodów

opony_semperitKupując nowy samochód ciężarowy, każda większa firma będzie dzisiaj patrzyła nie tylko na jego parametry oraz cenę, lecz także na usługi posprzedażne. Pakiet serwisowy, atrakcyjne finansowanie, czy też systemy zarządzania – oto elementy, bez których większej partii samochodów sprzedać po prostu się nie da. Na dobrą sprawę nawet nie powinienem był używać tutaj określenia “kupując”, wszak samochody coraz częściej się “pozyskuje”, zaś jedyne co wówczas faktycznie kupujemy, to prawdo do ich użytkowania. I co więcej, tego typu praktyki coraz częściej dotyczą nie tylko ciężarówek, ale także przyczepy i naczep, a nawet i opon. I właśnie o tych ostatnich będzie ten ostatni artykuł, jako że firma Continental rozpoczęła właśnie bardzo ciekawy projekt.

Opony firmy Continental wszyscy świetnie znamy. Jest to produkt stosunkowo prestiżowy, oferowany na tak zwanym “pierwszym montażu”, a jednocześnie też dostępny z pełnym zakresem usług posprzedażnych, w postaci wynajmu opon, odkupu zużytych egzemplarzy, czy też zarządzania oponami. Usługi te stają się z roku na rok jeszcze bardziej istotne, a przy tym daje się zauważyć, że coraz powszechniejszym kanałem sprzedaży dla opon marek premium nie są niezależne warsztaty oponiarskie, a kontrakty i długoterminowe umowy z flotami, które stają się częścią większego pakietu usług długoterminowych. No dobrze, a co w tej sytuacji z oponami dla małych przewoźników, którzy cenią sobie produkty koncernu Continental, ale jednocześnie nie potrzebują żadnego wynajmu, odkupu karkasów, czy też systemu informatycznego, swoje opony po prostu kupując w lokalnej firmie? Te firmy powinny zainteresować się produktami firmy Semperit, której z okazji 110. urodzin zafundowało właśnie drugą młodość.

semperit_steyr

Firma Semperit jest dzisiaj znana przede wszystkim jako producent zimowych opon do samochodów osobowych. Był jednak okres, kiedy Semperit wyznaczał prawdziwe trendy w branży pojazdów ciężarowych. Dla przykładu, w 1936 to właśnie ten austriacki producent stworzył pierwszą zimową oponę dla ciężarówek, natomiast w 1962 Semperit stał się drugim w historii producentem ciężarowych opon radialnych. Teraz natomiast Semperit ma być producentem opon, które przeznaczone będą dla ogromnej ilości niewielkich klientów. Zależność między ceną i jakością ma być tutaj zrównoważona, w ofercie znajdą się najpopularniejsze typy oraz rozmiary opon, zaś ich konstrukcja będzie w dużym zakresie podobna do konstrukcji opon marki Continental, z tą jednak różnicą, że do Semperitów nie trafią rozwiązania najbardziej nowatorskie, dopiero wprowadzane do oponiarskiego świata. Tym samym oferta austriackiego producenta powinna konkurować z ogumieniem takich marek, jak Hankook, Fulda oraz Dunlop, pokrywając się z potrzebami aż 76 proc. potencjalnych odbiorców.

A co konkretnie zobaczymy w ofercie marki Semperit? W chwili obecnej mowa tutaj o zupełnie nowych modelach opon do użytku na długich i średnich trasach. Noszą one nazwy F2, D2 oraz T2 i występują w najpopularniejszych rozmiarach 315/80 R 22,5 oraz 385/65 R 22,5 (T2). Dysponują one certyfikatami M+S, na kołach napędowych typu D2 zamieszczono także symbol 3MPSF, a do tego cała gama będzie nadawała się do bieżnikowania zarówno na zimno, jak i na gorąco. Ponadto już w najbliższych miesiącach zobaczymy nowe opony marki Semperit dla ciężarówek budowlanych oraz pojazdów jeżdżących tylko po mieście. I zapewne już wkrótce spotkacie się z tymi oponami w różnego rodzaju reklamach, jako że koncern Continental zapowiada naprawdę intensywne przywracanie pamięci o marce Semperit w branży.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Rysiekwitchklan napisał(a):

    Siedziba firmy to Wimmpasing około 60 km od Wiednia. Polska jest czołowym dostawcą sadzy do tej firmy (po załadowaniu sadzy na paletach podłoga w kolorze imigrantów). Ładunek ujowy ale za dobrą kase !

Odpowiedz