Opolski zlot Master Truck 2014 startuje już za miesiąc, czyli ciężarowe święto w dniach 18-20 lipca

master_truck_2014

Żeby stać się nie tylko popularnym, lecz w jakiś sposób także uznawanym tytułem „prasowym”, trzeba się od czasu do czasu wykazać się wspieraniem jakiejś inicjatywy. Nie ma natomiast w Polsce chyba „fajniejszej” inicjatywy do poparcia, niż zlot Master Truck, który daje miłośnikom ciężkiej motoryzacji szansę poprzebywania w towarzystwie najpiękniejszych ciężarówek w Europie. Dlatego też 40ton.net zostało partnerem medialnym tego wspaniałego przedsięwzięcia, na które wszystkich czytelników chciałbym teraz serdecznie zaprosić.

Master Truck 2014 odbędzie się w dniach 18-20 lipca 2014 na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Jego głównymi atrakcjami będą oczywiście piękne ciężarówki, przybyłe na zlot z całej Europy. W tegorocznej edycji swój udział potwierdzili już właściciele najciekawszych pojazdów z Czech, Niemiec, Słowacji, Danii, Finlandii, a nawet Włoch. Nie zabraknie także tuningowych premier, wśród których pojawi się między innymi cały zestaw z firmy Cebula Transport, który zostanie poddany metamorfozie przez profesjonalne oklejenie. Wyboru motywu, który ozdobi ciężarówkę, dokonają przed zlotem internauci, którzy za pośrednictwem Facebooka zagłosują na ulubiony projekt.

Oprócz zmodyfikowanych ciężarówek, na Master Trucku będzie można podziwiać również innego typu pojazdy. Powstaną samochodowe loże tematyczne gromadzące na przykład pojazdy amerykańskie – ciężarowe i osobowe, oldtimery – pojazdy retro w różnym wymiarze, pojazdy specjalne – pomoce drogowe i straże pożarne, a także motocykle. Swój udział zapowiedzieli także właściciele pojazdów rodem z PRL-u.

Poza wszelkiego rodzaju samochodami na wystawach, na tegorocznym zlocie nie zabraknie pokazów dotyczących techniki jazdy oraz konkursów sprawnościowych, w których szansę będą mieli wszyscy obecni na zlocie kierowcy, Producenci pojazdów ciężarowych chętnym dadzą szansę przejażdżki swoimi najnowszymi modelami, a wirtuozi ujarzmiania maszyn mechanicznych dadzą pokazy stuntu, trialu i driftu. Przewiduje się take obecność symulatorów jazdy ciężarówką, rajdówką oraz urządzenia imitującego dochowanie. Współorganizująca zlot, opolska Policja przygotuje zaś miasteczko ruchu drogowego oraz liczne prezentacje i konkursy.

Podsumowując – atrakcji będzie mnóstwo, więc już teraz możecie zarezerwować sobie czas w dniach 18-20 lipca 2014. Już wkrótce, kiedy tylko będzie on gotowy, zaprezentuję pełny program imprezy, który pomoże dokładnie zaplanować weekend. Co ważne, osoby, które chcą wejść na teren zlotu, będą musiały wziąć udział w konkursie Master Truck of Public, co wiąże się z koniecznością wykupienia przy wejściu karty do głosowania za 15 złotych. Zwolnione z tego będą oczywiście dzieci, w tym przypadku do lat 11.