Opel Movano pozostał bliźniakiem Mastera, Fiat modernizuje Ducato, a PSA szykuje produkcję w Polsce

Na temat nowego Renault Master poczytacie tutaj.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na dostawczy rozwód Opla oraz Renault trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Opel zaprezentował bowiem nową wersję modelu Movano i jak się okazuje, nadal jest to samochód bazujący na Renault Master.

Pod względem wyglądu, Opel Movano zmienił się naprawdę minimalnie. Auto otrzymało jedynie nowe reflektory przednie oraz nieco przeprojektowaną atrapę chłodnicy. Inaczej więc niż w przypadku Renault Master, stare i nowe Movano niełatwo będzie od siebie odróżnić.

Nieco większe zmiany zaszły wewnątrz. Mamy tam nową deskę rozdzielczą, miesiąc temu pokazaną już w zmodernizowanej „Masterce”. Zmienił się przy tym układ schowków i umiejscowienie systemu multimedialnego. Przed pasażerem zamontowano zaś wysuwany stolik, który na pewno docenią kierowcy dalekodystansowi.

Co ciekawe, Opel nie przedstawia na razie żadnych konkretnych informacji o układzie napędowym. Mają one zostać opublikowane dopiero w przyszłym miesiącu. Czyżby więc niemiecka firma zdecydowała się na inny silnik, niż popularne 2.3 dCi z Renault Master?

Naturalnym wyborem wydawałoby się przy tym 2.0 HDI, jako że Opel należy niedawno do grupy PSA, tworzonej przez Peugeota i Citroena. Z drugiej strony, taka zmiana silnika wydaje się mało prawdopodobna, jako że wymagałaby kosztownej interwencji w konstrukcję.

Na koniec jeszcze wspomnę o zapowiedziach kilku kolejnych premier. Po pierwsze, już wkrótce, wręcz w najbliższych tygodniach, ma zostać zaprezentowany zmodernizowany Fiat Ducato. Niemniej będzie to tylko modernizacja, a nie całkowicie nowa generacja.

Ponadto, prawdopodobnie w 2021 roku, ma się pojawić zupełnie nowa wersja Opla Movano, Citroena Jumpera oraz Peugeota Boxera. Z racji należenia teraz do jednego koncernu, wszystkie te pojazdy mają być konstrukcjami bliźniaczymi. Ich produkcja ma natomiast wystartować w Polsce, w fabryce w Gliwicach.