Opel Movano do gaszenia pożarów – kompaktowe wozy straży pożarnej dla ochotników z Małopolski

opel_movano_woz_strazacki_osp_1

Jak się okazuje, bliźniaki Renault Master oraz Opel Movano odnajdą się nie tylko w długodystansowym wydaniu z kabiną sypialną, lecz także poradzą sobie z ugaszeniem pożaru. Oto bowiem pod koniec ubiegłego roku mundury straży pożarnej przywdziały dwa egzemplarze Opla Movano. Specjalnie zabudowane auta trafiły do małopolskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, a ich wyposażenie objęło przede wszystkim aluminiowe kontenery o skręcanej  konstrukcji szkieletowej. Wraz z kabiną kontenery te stworzyły pojazdy o długości łącznie 6270 mm, oferujące liczne schowki zakryte aluminiowymi żaluzjami.

opel_movano_woz_strazacki_osp_3

Przedział dla załogi to w przypadku każdego z opisywanych pojazdów klimatyzowana i wyposażona w niezależne ogrzewanie kabina załogowa z układem miejsc 1+1+4. W kabinie tej znalazł się między innymi elektroniczny wyświetlacz z sygnalizacją stanu wody w zbiornikach oraz wysuwane szuflady i półki na mniejsze elementy wyposażenie. Wśród dodatków znalazły się też zestawy radiowe do komunikacji z centralą oraz piloty zdalnego sterowania oświetleniem.

opel_movano_woz_strazacki_osp_5

Oba auta zostały najwyraźniej wyprodukowane jeszcze przed ostatnią modernizacją modelu Movano (szczegóły TUTAJ), gdyż napędzają je 150-konne wersje silnika 2.3 CDTI z jedną turbiną. Moc ta trafia na tylną oś wyposażoną w blokadę mostu oraz podwójne ogumienie. To ostatnie poszło w parze z najwyższym DMC z gamy Movano, wynoszącym 4,5 tony.

Galeria zdjęć:

opel_movano_woz_strazacki_osp_1 opel_movano_woz_strazacki_osp_2 opel_movano_woz_strazacki_osp_3 opel_movano_woz_strazacki_osp_4 opel_movano_woz_strazacki_osp_5 opel_movano_woz_strazacki_osp_6