Opel Movano dla fanklubu Borussi Dortmund – samochód ma polską, bardzo ciekawą zabudowę

Opel już od ponad pięciu lat pozostaje związany z niemieckim klubem Borussia Dortmund. Kiedy więc fanklub tej drużyny szukał dla siebie auta dostawczego, wybór był raczej oczywisty – padło na Opla Movano. Nas jednak zainteresuje coś jeszcze. Chodzi tutaj o zabudowę dla Movano, która została wykonana w Polsce.

Czarne Movano będzie jeżdżącym stoiskiem dla miłośników zespołu. Będzie tam można otrzymać autograf, kupić gadżety oraz obejrzeć klubowe wyróżnienia. Stąd też tak nietypowa konstrukcja, z duża markizą, przeszklonymi regałami oraz ladą dla sprzedawcy. Znajdziemy tutaj też tapicerowany narożnik, pełne oświetlenie z diód LED, a nawet miejsce na lodówkę.

Poza pełnym zapleczem handlowym, zabudowa wyróżnia się całym systemem zabezpieczeń. Jeśli markiza nie zostanie po złożeniu domknięta, rozrusznik pojazdu zostanie odcięty od prądu. To samo dotyczy dachowej, podświetlanej tablicy reklamowej – jeśli nie zostanie ona złożona do końca, zapłon pozostanie odcięty.

Miłośnicy Borussi Dortmund chcą też swojego Opla okleić, oczywiście w klubowe barwy. Tym jednak postanowili zająć się już sami, nie zlecając oklejenia producentowi zabudowy.

A kto jest tym producentem? Zamówienie na klubowego „busa” otrzymała firma Blyss Polska, mająca swój zakład produkcyjny w Lasowicach Wielkich pod Kluczborkiem. Na co dzień firma ta zabudowuje autotransportery, chłodnie, food trucki, czy zwykłe plandeki.