rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Kwiecień, 2015

Opel Combo, Citroën Berlingo i Peugeot Partner będą bliźniakami – mamy oficjalne potwierdzenie

peugeot_partner_2015_4

Koncerny PSA Peugeot Citroën (PSA) i General Motors (GM) opublikowały plany dotyczące rozpoczęcia produkcji następnej generacji lekkich pojazdów dostawczych segmentu B w zakładzie PSA w Vigo w Hiszpanii. Mowa tutaj o samochodach, które zastąpią modele Citroën Berlingo, Peugeot Partner oraz Opel Combo, bazując na zupełnie nowej platformie pojazdów dostawczych rodem z Francji. Jak czytamy w komunikacie prasowym, pojazdy obydwu koncernów będą wizualnie różniły się od siebie, czyli prawdopodobnie nie będzie groziło nam pomylenie Opla z na przykład Peugeotem. Jeśli zaś chodzi o daty, to plany przewidują, że pierwsze egzemplarze opisanych powyżej pojazdów pojawią się na rynku w 2018 roku.

Na zdjęciu: Peugeot Partner Euro 6, o którym więcej przeczytacie TUTAJ.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Hrumol napisał(a):

  Chyba trojaczkami?!

  (PS Tak wiem, że Peugeot i Citroen to jeden koncern – PSA, ale Cytryna C1, “Peżo” 107 i Toyota Aygo też określane są mianem trojaczków.)

 2. Zxzxzz napisał(a):

  “fajny” monopol tworzy się na europejskim rynku dostawczakow…. – dobrze, że Koreańczycy zaczynają się tutaj rozglądać bo niedługo może się okazać, że wszystkie europejskie dostawcami będą wyjeżdżać z jednej czy dwóch fabrykowvz z najrozniejszymi znaczki marek

 3. Cytrynian napisał(a):

  Opel/GM widzę jest bardzo produktywny, stare Combo to Corsa, obecne to Fiat, a przyszłe to Citroen/Peugeot. Wspaniale, jeszcze brakuje do tego Renault, a nie, czekaj, jest przecież Vivaro i Movano.

Odpowiedz