Ogromne zamówienie na Actrosy MP3 Euro 3 – firma Al Khaldi potrzebuje aż 540 nowych Mercedesów

mercedes_atego_bliski_wschod

W Europie Mercedesy Actrosy MP3 powoli zaczynają być ofertą także dla osób mających do wydania mniej niż 100 tys. złotych. Tymczasem na pozostałych kontynentach cały czas składane są zamówienia na egzemplarze zupełnie nowe. Część z nich to naprawdę duże kontrakty flotowe, jak na przykład ten podpisany ostatnio Arabii Saudyjskiej.

Firma transportowa Al Khaldi, ulokowana w mieście Damman, zamówiła właśnie 540 nowych ciężarówek marki Mercedes-Benz. Samochody te będą pracowały przede wszystkim w branży naftowej, chemicznej oraz budowlanej. Jeśli natomiast chodzi o konkretne modele, to Al Khaldi wybrało tutaj Actrosa, Atego oraz Accelo. Ten ostatni to około 8-tonowa ciężarówka o typowo azjatyckim układzie. Mamy tutaj więc malutką kabinę oraz umieszczony pod nią silnik. W przypadku Atego będą to pojazdy ze zmodernizowanymi przodami nadwozia, zupełnie nieznanymi w Europie. Jeśli natomiast chodzi o Actrosy, to będą one reprezentowały właśnie serię MP3.

Mercedes-Benz Lkw erhält Großauftrag über rund 540 Trucks für Kunden in Saudi-Arabien

Powyżej widzicie Actrosy 2041 w barwach Al Khaldi. Są to pojazdy z 12-litrowymi silnikami V6, o oznaczeniu OM501 LA, mocy 408 KM oraz normie emisji spalin Euro 3 – co ciekawe, najwyższej oferowanej przez Mercedesa w tym kraju. Skąd natomiast ta 20-tka w nazwie, skoro są to pojazdy typu 4×2? Wynika ona z lokalnych norm maksymalnego obciążenia osi. Zgodnie z nimi, na przodzie mamy tutaj 7,5 tony, natomiast na tyle aż 13 ton.

Poniżej: Mercedes Accelo jako ciekawostka na targach IAA 2016 w Hanowerzetargi_hanower_egzotyczne_ciezarowki_29