Ogromne przejęcie w branży transportu ponadnormatywnego – Mammoet chce wykupić ALE

Na rynku przewozów ponadnormatywnych może dojść do gigantycznej atrakcji. Jeśli tylko organizacje antymonopolowe nie wykażą żadnych przeciwwskazań, brytyjska firma ALE ma zostać wchłonięta przez holenderskie przedsiębiorstwo Mammoet.

Obie firmy zajmują się między innymi usługami dźwigowymi oraz transportem ponadnormatywnym, obsługując branżę naftową, budowlaną, czy też energetyczną. By natomiast uświadomić skalę ich działalności, podam kilka przykładów.

ALE to firma na tyle specjalistyczna, że produkuje nawet własne ciągniki balastowe. Są to pojazdy o nazwie Trojan, ważące po 72 ton i mogące pracować w 300-tonowych zestawach. Trojany mogą być też łączone w częściowo bezzałogowe grupy, a więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Mammoet to natomiast firma, która może pochwalić się ogromnym zasięgiem działania. Ciężarówki w jej barwach, należące do zamorskich oddziałów, znajdziecie między innymi w Kanadzie, Australii, RPA, czy też w Arabii Saudyjskiej (nad tekstem). Firmowy obrót z ubiegłego roku sięgnął zaś okrągłego miliarda euro.

Oficjalnie już wiadomo, że Mammoet połączony z ALE stworzyłby największą tego typu firmę na świecie. Ile natomiast Mammoet będzie musiał za tę transakcję zapłacić? Niestety, ta informacja nie została podana do wiadomości publicznej.

Trojany w akcji: