OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 9 Lipiec, 2018

Ogromne korki na granicach z Austrią – ograniczenie do 30 km/h oraz ilościowe zakazy ruchu

Na wszystkie lipcowe poniedziałki Austriacy wyznaczyli ilościowe zakazy ruchu. W czasie ich trwania, w kierunku przełęczy Brennero przepuszcza się maksymalnie 300 samochodów ciężarowych na godzinę.

Nadmiar ciężarówek zatrzymywany jest przy niemiecko-austriackim przejściu granicznym w Kiefersfelden. Wszystko po to, by ograniczyć ruch na trasie w kierunku Włoch, latem mocno obleganej przez turystów w samochodach osobowych.

Jak podają austriackie media, dzisiaj pierwsze korki pojawiły się już około godziny 5 rano. Wówczas liczyły one po około 5 kilometrów, natomiast teraz są nawet trzykrotnie dłuższe. Można więc spodziewać, że przejazd w kierunku Włoch do końca dnia będzie pozostawał jednym wielkim problemem.

Co więcej, poza ograniczeniami ilościowymi, Austriacy prowadzą też masową akcję kontrolną. W jej ramach, samochody zmierzające z Włoch do Austrii muszą przestrzegać ograniczenia prędkości do 30 km/h. Dzięki temu Austriacy mogą dokładnie je obejrzeć i wytypować te pojazdy, które zjadą do dokładniejszej, stacjonarnej kontroli. Wówczas sprawdzi się je przede wszystkim pod względem obecności nielegalnych imigrantów.

Akcja kontrolna, z ograniczeniem do 30 km/h, ma trwać przez cały tydzień. Trzeba się więc przygotować, na naprawdę duże utrudnienia.

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. andrzej napisał(a):

  Ciekaw jestem co hy było gdyby wprowadzić ograniczenie w wysokości 300 aut osobowych. Czy wszelkiego rodzaju związki przewoźników w Europie nie mają już zupełnie żadnych jaj? I pytam się, gdzie są związki zawodowe kierowców?!

  • Oktwaw napisał(a):

   Siędzą w kieszeni włodarzy UE, kolego

  • joka napisał(a):

   na zachodzie ludzie są już tak zastraszeni przez rządzącą paranoję, że boją się nawet o tym rozmawiać a co dopiero protestować. Tam nie wolno zaprotestować przeciw rządzącym bo od razu kontrole , kary itp. Ale sugerują że niby u nas jest zamach na wolność .

   • BAR napisał(a):

    Najlepsze, że w kalifacie francuskim i niemieckim różne media mają zakaz wyrażania się w sposób negatywny o nielegalnych – bezkarnych imigrantach jako o sprawcach różnych przestępstw …
    Ale to rzekomo u nas nie ma wolności słowa i demokracji, taa demokracji i wolności słowa według nowoczesnego i postępowego zachodu …

 2. PATRYK napisał(a):

  Jeszcze trzeba dodać ze w każdą sobotę wakacji w kierunku Niemiec tranzytem można tylko do 7 rano, a w kierunku Włoch do 10

  • dono napisał(a):

   Tak jest. Tablice w piatek tak wyswietlaja. W normalnych czasach Wlosi zrobiliby manewry przy granicy lub zaczeli gnoic ludnosc niemieckojezyczna w odwecie za sabotaz ich gospodarki. To cos w rodzaju blokady. Blokada morska jest rownoznaczna z wypowiedzeniem wojny, nie wiem jak na lądzie.

 3. BAR napisał(a):

  Czy to ma oznaczać, że kierowcy samochód ciężarowych są gorsi od innych kierowców ?!
  Jestem bardzo ciekaw co na to UE, komisja wenecka i komisja europejska ???
  Czy istnieje jakieś rozgraniczenie na lepszych i gorszych kierowców (ludzi/obywateli) w UE ?!

 4. Tedy napisał(a):

  Austriacy robia co chcs a Unia tylko dla pozoru ich upomniala.A i tak nic im nie zrobia bo to przeciez poplecznicy Niemiec.Swoj swojego nie ukaze.A gdyby to Polska tak robila to juz dawno bylby wielki problem,kary itp.Wystsrczy tylko popatrzec co robia w sprawie tzw.praworzadnosci w Pl.Wielka nagonka,zastraszanie.A to tez dzieki zasludze naszych politykow z PO itp parti.Sraja do swojego gniazda.Niech sie zajma Austria,Wlochami za ich nieprawne zatrzymywanie prawojazdy za zakaz wyprzedzania,uchodzcami,brakiem parkingów.Caly komentarz-kazdy robi co chce!A na uklady brak rady!!!

  • kitty napisał(a):

   Zatrudnij się na Wiejskiej w stolycy,pasujesz tam jak ulał…polytyku.

   • BAR napisał(a):

    Panie kitty, znów pomyliło się Panu forum – to od szydełkowania jak ktoś już nie tak dawno wspominał jest pod innym adresem.
    Jak nie posiada się merytorycznych argumentów żeby wejść w dyskusję pozostaje jedynie kogoś obrażać i przezywać, jakie to płytkie i żałosne jednocześnie.

 5. mirko555 napisał(a):

  Juz nas nikt nie lubi.jestesmy zawalidrogami.

  • KAMIL napisał(a):

   w 99 % przypadków jak widać peleton ciężarówek na krajówce to prowadzi go jakaś osobówka, bus lub autobus PKS, bujanie się to trochę inna sprawa.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.