OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 6 Czerwiec, 2015

Odświeżona seria ciężarówek Ural Next miała już oficjalną premierę, więc czas na kilka informacji

ural_next_2015_premiera_1

Premiera nowych modeli u takiego producenta specjalistycznych samochodów ciężarowych jak Ural, to naprawdę spore wydarzenie, wszak Rosjanie raczej nie odświeżają swojej oferty pojazdów zbyt często. Z tym większą radością chciałbym Was więc poinformować, że firma GAZ Group oficjalnie wprowadziła na rynek ciężarówki z serii Ural Next, zapowiadane na 40ton.net już dwukrotnie.

Ural Next to typowa konstrukcja to najcięższych zastosowań, dysponująca napędem 6×6 i dopuszczalną masą całkowitą na poziomie 22,5 tony, pozwalającą formować 38-tonowe zestawy. Od poprzedniego modelu podwozie ciężarówek z serii Next ma wyróżniać się aż 50 elementami, oferując na przykład wzmocnione osie – przednia zniesie teraz obciążenie 6,5 tony, o 1,2 tony większe niż u poprzednika, zaś wytrzymałość tylnych zwiększono z 12 do 13 ton. Nowa jest także skrzynia rozdzielcza, przekazująca wyższy moment obrotowy, a jednocześnie ograniczająca zużycie paliwa o nawet 8 proc. Jeśli zaś chodzi o silniki to Ural Next otrzyma nowe diesle YaMZ-536, oferujące 240, 285 lub 312 KM i połączone z ręcznymi przekładniami marek YaMZ lub ZF. Co ważne, silnik ten będzie można kupić także w wersji na CNG, której pojawienie się zapowiadałem już niedawno TUTAJ. A nad tym wszystkim stanie nowocześnie wyglądająca kabina, będąca tak naprawdę szoferką rodem z dostawczego modelu Gazelle, o czym pisałem TUTAJ. W ofercie będą także modele z kabiną wydłużoną, widoczną na jednym z poniższych zdjęć. Najpierw jednak czas na wersję CNG, na której widać obudowane butle gazowe między kabiną a zabudową:

ural_next_2015_premiera_2 ural_next_2015_premiera_3

ural_next_kabina_sypialna

Źródło zdjęcia: avtovesti.com

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Bob napisał(a):

  Wizualnie rewelacja

 2. Zyga napisał(a):

  Pięknie wygląda
  Silnik otrzyma zapewne w EURO-5 bo ostatnio otrzymali takowy certyfikat, a konkretniej JaMZ.
  Kabina wreszcie wyglada po ludzku i jak powinna czyli na XXI wiek, poza tym pochodzi ona z Gazelii Next. Dodam jeszcze że zapewne wycofają z rynku Urała 4320.

  Pod linkiem infografika dotycząca nowego podwozia
  http://zapodaj.net/6d64790cbd6f2.jpg.html

 3. Zcdsss napisał(a):

  W końcu stylistyczne dogonili świat 😉
  -ale w tej waziutkiej kabince to chyba strasznie ciasno…..

 4. Zcdsss napisał(a):

  miałem na myśli krociutkiej kabince

 5. Bob napisał(a):

  Jak się nie sypia i nie restauruje w budzie to po co większa

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.