Odebrali 20 ciężarówek na LNG, a dla 15 z nich mają już gwarancję stałego i pewnego zatrudnienia

Oto doskonały przykład na to, dlaczego inwestycja w ekologiczną flotę może przynieść bardzo szerokie korzyści. Dokładnie tydzień temu – tutaj – wspominałem o odbiorze 20 gazowych Stralisów przez polski oddział holenderskiej firmy Don Trucking. Teraz natomiast pojawiła się o informacja, o zdobyciu dla tych pojazdów bardzo lukratywnego kontraktu.

Rotterdamska firma Containerships, zajmująca się logistyką kontenerową, zdecydowała się na szczególną strategię. By wytworzyć sobie ekologiczny wizerunek, postanowiono, że wszystkie firmowe kontenerowce mają pływać na płynnym gazie ziemnym (LNG). Dzięki temu firma będzie mogła pochwalić się obniżeniem emisji CO2 oraz tlenków azotu, a na kontenerach dumnie zamieszczono grafiki „Powered by LNG”.

Teraz natomiast postanowiono pójść jeszcze o krok dalej. Gdy więc kontenery dotrą już na ląd, po Europie mają być wożone gazowymi ciężarówkami, również na LNG. Dlatego też Containerships postanowiło podpisać pięcioletni kontrakt z przewoźnikiem, który zobowiąże się dostarczyć 15 pojazdów tego typu. Wybrano przy tym właśnie Don Trucking z flotą dopiero co odebranych Iveco Stralis NP460.

Tym samym można powiedzieć, że Don Trucking rozszerzyło swoją flotę o 20 pojazdów na paliwa alternatywne, a 3/4 z nich natychmiast znalazło stałe i pewne zatrudnienie. Ponadto, przez dwa lata opisywane ciężarówki będą jeździły po Niemczech bez płacenia opłat drogowych, polski rząd szykuje dla nich zniesienie akcyzy na paliwo, Iveco dodało do ciągników darmową stację paliw, a o sprawie piszą transportowe media z różnych krajów. To się więc nazywa zrobić dobry biznes.