Odbiór nowej betoniarki z popularną modelką, lejącym się szampanem i szampańskim oklejeniem

Odbiór nowej betoniarki to nie zapowiada się jako szczególnie ciekawy wydarzenie. Holenderska firma ABC Mortel z miasta Tiel pokazała jednak, że można zrobić to naprawdę na bogato. Podobnie jak na bogato została przygotowana sama ciężarówka.

„Gruszka” pojazdu została oklejona w sposób przypominający szampana. Ponadto na miejsce przekazania ściągnięto popularną modelkę i prezenterkę telewizyjną Stephanie Tency, której zadaniem było polanie pojazdu prawdziwym szampanem. Wszystko zostało uwiecznione na filmie i szeroko rozreklamowane w mediach.

Uwagę zwraca także konfiguracja pojazdu. Jest to Iveco Stralis w budowlanej wersji X-Way, które otrzymało układ osi typu 10×4. W holenderskich warunkach pozwoliło to osiągnąć nawet 49 ton DMC, przy zaledwie 17 tonach masy własnej. W efekcie mamy tutaj więc 32 tony legalnej ładowności.

Warto też dodać, że piąta oś to konstrukcja 10-tonowa, pozbawiona jakiegokolwiek elektronicznego sterowania. Samochód wyróżnia się też przednim orurowaniem z oficjalnego katalogu dodatków Iveco, a na dachu doposażono go w belkę świetlną LED. Napęd zapewnia zaś 460-konny silnik o pojemności 11 litrów.