Odbiór fabrycznie nowej „stonogi” w bardzo ciekawym stylu – pod kolor już z fabryki

Rozpinana naczepa prosto z fabryki, skonfigurowana na indywidualne życzenie i dopiero co opatrzona pierwszymi rejestracjami – w Polsce takiego widoku raczej nie uświadczymy. Nasze urzędy nadal bowiem dostrzegają w tym niedopuszczalne połączenie dwóch naczep i tym samym napływ takich pojazdów zdominowały egzemplarze używane. Wystarczy jednak odjechać na 660 kilometrów od polskiej granicy, by znaleźć się w kompletnie innych realiach. Mam tutaj na myśli plac odbiorowy holenderskiej firmy Broshuis, która jest jednym z dwóch dominujących producentów tak zwanych „stonóg”, czy też „rozpinek” (obok firmy D-Tec, również z Holandii).

Na dołączonych zdjęciach możecie zobaczyć odbiór z ostatnich dni, dotyczący właśnie takiej rozpinanej naczepy. Ten fabrycznie nowy pojazd nazywa się Broshuis 2CONnect (2+3) i jak sama ta nazwa wskazuje, przewiduje rozłączone moduły o dwóch oraz trzech osiach. Ten konkretny egzemplarz został zaś przygotowany na specjalne zamówienie, przede wszystkim w zakresie lakierowania, czy elementów oświetlenia. W ten sposób odbiorca naczepy – holenderska firma Stebo Transport – chciał stworzyć idealnie dopasowany zestaw z charakterystycznym seledynowo-białym DAF-em XF 530 z 2021 roku. Efekt końcowy możecie zobaczyć na zdjęciach i mówi on chyba sam za siebie.

Osoby bliżej zainteresowane samym DAF-em mogą go dokładnie zobaczyć na poniższym filmie ze zlotu Truckstar Festival 2022 (jeszcze jeszcze z inną naczepą). Zdradzę, że w środku znajdziecie nietypową, biało-niebieską kolorystykę, a schowki przerobiono na gablotki dla modeli będących miniaturami innych ciężarówek z floty.