Odbiór 40 nowych ciągników dla firmy Pawtrans – cysterny pojadą w parze z Actrosami bez lusterek

I znowu mam doniesienia o odbiorze dużej partii nowych Actrosów. Tym razem to aż 40 egzemplarzy, które powędrowały do poniatowskiej firmy Pawtrans. Będą one jeździły w parze z naczepami-cysternami, przewożąc płynne produkty spożywcze.

Nowe Mercedesy z Pawtransu to ciągniki wyposażone w kabiny typu StreamSpace oraz oczywiście kamery zastępujące lusterka. Na pokład trafiły też pełne zestawy systemów bezpieczeństwa, w tym automatyczny hamulec awaryjny ABA piątej generacji. Może on wyhamować ciężarówkę do zera, przed zwalniającym pojazdem, nieruchomą przeszkodą lub wchodzącym na jezdnię pieszym.

Nowe Actrosy będą też stale obserwowały poziom skupienia kierowcy, oświetlą drogę biksenonowymi reflektorami oraz otrzymają najnowszą wersję tempomatu z systemem przewidywania układu drogi. W środku znajdziemy nowe deski rozdzielcze, z dwoma ekranami dotykowymi. Jeśli natomiast chodzi o napęd, to zaoferuje on moc 476 KM, w ramach konfiguracji o oznaczeniu 1848.

Na koniec warto dodać, że Pawtrans zamawia nowe Mercedesy już od 16 lat. Ostatnia większa transakcja miała miejsce w 2012 roku, gdy przewoźnik z Poniatowej zamówił aż 80 egzemplarzy generacji „MP4”.