OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 26 Listopad, 2018

Oda do kierowców ciężarówek, wychwalająca ich zasługi dla społeczeństwa – brytyjska akcja DAF-a

Powyżej: oda oraz towarzyszący jej film

Brytyjskie przedstawicielstwo marki DAF wydało odę do kierowców ciężarówek. Jest ona zatytułowana “We’re The Ones”, co można przetłumaczyć jako “To Właśnie My”.

Zaczniemy od małej lekcji literatury. Jak podaje Wikipedia, oda to forma poezji, która charakteryzuje się wzniosłością tematu oraz stylu, sławiąc pewną ideę, wydarzenie lub czas. W tym przypadku można więc powiedzieć, że chodzi o wzniosłe sławienie kierowców ciężarówek.

Tekst dafowskiej ody, a także dołączony do niej film, wielokrotnie zwraca uwagę na rolę, którą kierowcy odgrywają w społeczeństwie. Mówi się przy tym, że praktycznie wszystkie produkty transportowane są drogami, a tysiące kierowców pracuje nad tym o każdej porze dnia i nocy.

Do tego DAF postanowił połączyć wszystko z akcją charytatywną. Film został bowiem zamieszczony na YouTube, gdzie można wyrazić dla niego aprobatę. W tym celu należy kliknąć pod filmem na kciuk uniesiony w górę. (można to zrobić tutaj). Tymczasem DAF obiecał, że za każdy taki gest firma przekaże 50 pensów brytyjskich na organizację “Ben – Supoort for Life”.

Firma zastrzegła przy tym, że maksymalna wysokość wsparcia wyniesie 2500 funtów. Żeby zebrać taką kwotę, film musi otrzymać dokładnie 5 tys. uniesionych w górę kciuków. Jest więc nad czym pracować, bo w chwili obecnej zebrano ich dopiero 28, natomiast film jest już w sieci od trzech dni.

“Ben – Supoort for Life” to organizacja skupiona na pracownikach brytyjskiej branży motoryzacyjnej. Działa ona już od 1905 roku i wspiera pracowników branży między innymi w zakresie ochrony zdrowia.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: