OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Luty, 2015

Od Volvo F12, poprzez FH12, aż po nowe FH 420 Euro 6 – cztery pokolenia zaparkowane obok siebie

Jak ja uwielbiam komunikaty prasowe na temat wydania nowych ciężarówek, do których dołączone jest zdjęcie nowego modelu obok jego poprzedników! Pięknie wtedy widać postęp, który dokonał się w motoryzacji przez ostatnie lata, a przy okazji można sobie uświadomić, że ciężarówka którą jeszcze niedawno uważało się za sensowną ofertę z rynku wtórnego teraz jest już pełnoprawnym klasykiem. Śmiało można to bowiem powiedzieć patrząc na poniższe zdjęcie, gdzie zaledwie kilkanaście metrów od nowego FH 420 stoi poczciwe F12. Co więcej, obserwując ilość pokoleń dzielących F12 i nowe FH, warto też zauważyć, że również i FH12 wkrótce będzie klasykiem, wszak jego pierwsze egzemplarze liczą sobie już 22 lata!

volvo_fh_fh12_f12_historia_porownanie

W większej rozdzielczości zdjęcie czeka TUTAJ.

Piękną fotografię wykonano przy okazji wydania nowego ciągnika siodłowego holenderskiej firmie Mussche Transport. Jest to wyjątkowo wierny klient firmy Volvo, który miał w swojej flocie m.in. takie klasyki jak modele 485, F88, F89, czy właśnie F12. Co więcej, w chwili obecnej firma wykorzystuje do codziennej pracy wszystkie generacje modelu FH, od FH12 do FH Euro 6, natomiast na specjalne okazje czeka pamiątkowy egzemplarz modelu F12 w pięknym staniem.

Poniżej dla przypomnienia podobne zdjęcie z Mercedesami, o którym więcej pisałem TUTAJ.

loos_mercedes_actros_ng_sk

W większej rozdzielczości zdjęcie czeka TUTAJ.

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Mol napisał(a):

  Widać,że wielu nie podoba się znak Volvo na podszybiu w nowym FH. Tutaj tez ktoś go wolał na grill przenieść 😉 Oby przy okazji liftingu czy kolejnej generacji Volvo to poprawiło.

 2. m.k napisał(a):

  pierwsze egzemplarze fh 12 są z 1993 roku, więc mają 22 lata a nie 23.

 3. Syriusz napisał(a):

  Do czego służy lub jakie zastosowanie ma podnoszona oś w najnowszej generacji Volvo?

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Najwyraźniej ciągają tym ciężkie ładunki, z którymi ciągnik 4×2 mógłby mieć zbyt duży nacisk na tylną oś. Z drugiej strony nie są to ładunki na tyle ciężkie, żeby konieczne było instalowanie osi pełnowymiarowej, niestety bardzo ciężkiej.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.