Od poniedziałku: bez wymiany tablic po leasingu, zakupie, czy zmianie siedziby

Już w najbliższy poniedziałek w życie wejdą zmiany dotyczące rejestrowania pojazdów. Może to mieć niemałe znaczenie dla firm transportowych, nie tylko przy kupowaniu nowych ciężarówek, ale też przy kończeniu leasingów i szukaniu niższych podatków.

31 stycznia 2022 roku zniknie obowiązek wymiany tablic przy zarejestrowaniu samochodu w innym powiecie. Niezależnie więc od zmiany właściciela lub adresu, nie będzie trzeba przeznaczać 80 złotych na komplet nowych tablic.

Powyższa zasada będzie miała zastosowanie między innymi dla wykupywania pojazdów po zakończonym leasingu. Przewoźnik z dowolnej części kraju będzie mógł zostawić tablice wydane wcześniej dla banku, jak na przykład najpopularniejsze w Polsce „WGM”.

To samo może dotyczyć przerejestrowywania pojazdów do gmin z niższym podatkiem od środków transportu. Przewoźnik będzie mógł wykonać taką przeprowadzkę, bez poświęcania czasu i pieniędzy na wymianę wszystkich tablic. To zaś możne znacznie zwiększyć popularność tego zabiegów.

Skorzystanie z nowych zasad będzie możliwe tylko przy tablicach z aktualnym wzorem. Wymagane będą więc białe rejestracje z flagą Unii Europejskiej. Czarne lub „flagowe” trzeba będzie wymieniać.

Więcej o tablicach „WGM”: Najwięcej ciągników siodłowych zarejestrowano w Jaktorowie, zwykle mają 8 lat i wyprodukował je DAF