rekrutuj 40ton665
Opublikowane 13 Lipiec, 2017

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach drogi S11, została wczoraj oddana do użytku

trasa_s11_obwodnica_ostrowa_1

Od wczoraj kierowcy mogą korzystać z kolejnej polskiej obwodnicy. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej, we fragmentach informacji wydanej przez GDDKiA:

12 lipca 2017 r. oddano do ruchu brakujący, 13-kilometrowy odcinek obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S11. Nowa trasa pozwala na całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta. W przyszłości będzie to fragment drogi S11 łączącej Śląsk z wybrzeżem Bałtyku, której przebieg ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego nie tylko województwa wielkopolskiego ale całej zachodniej Polski.

Obwodnica budowana była w dwóch etapach. W 2009 r. ukończony został pierwszy, 6,2-kilometrowy etap budowy. Na rozpoczęcie II etapu mieszkańcy czekali 5 lat. Budowa obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego to jedna z dziewięciu dużych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w Wielkopolsce przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale środków Unii Europejskiej. Realizacja rozpoczęła się pod koniec roku 2014. Koszt robót wynikający z przetargu to prawie 285 mln zł.

trasa_s11_obwodnica_ostrowa_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. KingOfBelarus napisał(a):

  Ciekawe czy doczekam otwarcia jakiejś eSki czy obwodnicy u mnie na Podlasiu.

  • pete379 napisał(a):

   Na Podlasiu nie macie radia Eska? To się ciesz haha;)
   Nie no żartuje, wiesz zależy to od Ciebie – glosujesz na ludzi w samorządzie lokalnym i województwa i widać jak 3/4 wschodu wybrałeś opcję polityczną dla której najważniejsze jest zmiana nazwy ulicy i partyzanci przekleci niż rozwój.
   To co się dzieje wokół Ciebie to też pośrednio Twoja i sąsiadów zasługa. Dlatego następnym razem nie głosuj za opcją tylko rzetelnym człowiekiem z głową i wizją.

  • Kkkkkkkk napisał(a):

   Może być “bida”, aczkolwiek bida może być tez w przypadku dobudowy drugiej nitki na tej pseudoS11 która powstała w ramach I etapu budowy obwodnicy Ostrowa Wlkp 🙂

  • kamil napisał(a):

   Nie jest tak zle na Podlasiu S8 do Bialego zaraz bd ukonczona, S61 Ostrów – Budzisko cała w realizacji łacznik Augustów – Raczki jest juz od paru lat. Białystko moim zdaniem ma jedne z lepszych nawierzchni w kraju

 2. Linek napisał(a):

  Nie zniknie tranzyt w mieście. Gro truckerow jedzie dk 36. Przez miasto szybciej.

  • dono napisał(a):

   Akurat mieszkam w Krotoszynie i prawie w kazda trase jade i wracam przez Ostrow (krajowka). Oczywiscie, ze odciazy miasto i przyspieszy transport na 11. Na DK36 nie zmienia sie nic, bo to droga prostopadla do DK/S11! W przyszlym roku maja skonczyc Jarocin, a Kepno bodaj w 2019. Realnie skroci to czas jazdy Slask-Wlkp mimo braku calej S11. Kto tam jezdzi, ten wie ile trzeba odstac w korkach. Jeszcze tylko ten Kalisz wola o pomste do nieba.

 3. KingOfBelarus napisał(a):

  @pete379 – Na obecną opcję polityczną nie głosowałem i nie zamierzam ale cóż – ksiądz powie PIS, wioska idzie głosować na PIS więc wyniki jakie są takie są. Ale póki co każda władza miała na nasze drogowe problemy wy##bane. S19 planują od okolic roku bodajże 2005 a obwodnicę mojego miasta od… samego początku lat 90. Przez jakieś 25 lat nie ustalono nawet po której stronie miasta ma przebiegać.
  A DK19 na wielu wielu odcinkach to obraz totalnej nędzy i rozpaczy, bardzo wąska, powyginana, z ostrymi zakrętami, pozałamywanymi poboczami i dziesiątkami wsi. Ruch, nie tylko ciężarowy jest naprawdę ogromny.

  • pete379 napisał(a):

   No dokładnie. Moim zdaniem w samorządzie szczególnie na szczeblu gminy czy powiatu nie powinno być opcji politycznych tylko rzetelność danych osób – nie wybór partii a człowieka.
   Ja mieszkam w małym mieście gdzie przechodzi istotna droga wojewódzka (skrót dla południowej Wielkopolski i Dolnego Śląska nad Bałtyk) i nasi i okoliczni radni po 15 latach wywalczyli nową drogę z wycięciem drzew poszerzeniem utwardzeniem poboczy, ścieżką rowerowo-piesza i ominięciem kilku wioseczek. Niestety ale nie udało się wycisnąć kasy na zwiększenie nośności mostu na Noteci (droga ma 8t na oś, na przyczolku mostu jest 15t z okresowym 12t i za mostem już zakazu nie ma).

Odpowiedz