OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 21 Grudzień, 2017

Obwodnica Marek jest gotowa i za kilka dni zostanie oddana do użytku – to bardzo dobra wiadomość

Przejechanie przez Warszawę w kierunku Białegostoku w końcu będzie łatwiejsze. Już w najbliższych dniach przejedziemy bowiem obwodnicą Marek.

Jak podają lokalne media, brakujący fragment trasy S8 jest już gotowy. Trwają tam tylko ostatnie odbiory techniczne, a więc już na dniach 15-kilometrowy odcinek powinien zostać otwarty. To zaś oznacza znacznie szybszy przejazd w relacji północ-południe, bez tłoczenia się na światłach w Markach.

Trzeba tutaj przypomnieć, że wykonawca trasy zaliczał opóźnienie za opóźnieniem. Trasa miała być gotowa już w lipcu, następnie mówiło się o wrześniu, a potem wspomniany był też listopad.

Oto informacja GDDKiA Warszawa na temat zmian w organizacji ruchu:

Po otwarciu obwodnicy Marek, kierowcy będą mieli do dyspozycji dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej od istniejącego węzła Marki do włączenia w istniejący przebieg drogi S8 za węzłem Radzymin Południe.

W związku z postępem prowadzonych prac w pierwszym etapie wyłączone z użytkowania zostaną dwa węzły drogowe tj. węzeł Kobyłka (z ul. Szkolną) oraz węzeł Wołomin (z docelowym przebiegiem D635). Jednocześnie należy zaznaczyć, że węzeł Marki w pierwszym okresie użytkowania będzie o niepełnych relacjach – budowa łącznicy relacji Białystok – Warszawa Targówek (ul. Radzymińska)/Marki.

Do dyspozycji kierowców będą: węzeł Radzymin Południe z drogą DW635 oraz węzeł Zielonka z drogą wojewódzką 631.

W związku z powyższym zmianie ulegną zasady ruchu w zakresie dojazdu do m. Białystok oraz Marki, Radzymin czy Słupno!

Kierowcy jadący drogą S8 od strony Warszawy (Mostu Grota) w celu dojazdu do Marek (dotychczasowego przebiegu DK8) powinni zwrócić szczególna uwagę na zmianę sposobu dojazdu i trzymać się prawej strony, a dojazd realizować z wykorzystaniem drogi serwisowej oraz skrzyżowania (na DK8) z sygnalizacją świetlną w węźle Marki. Zasada ta będzie oznakowana docelowymi tablicami drogowskazowymi i przeddrogowskazowymi oraz dodatkowo, dla podkreślenia tej istotnej zmiany, żółtymi tablicami tymczasowymi wyposażonymi w lampy błyskowe.

Kierowcy jadący ul. Radzymińską od strony Targówka powinni zwrócić uwagę na zmiany na tablicach kierunkowych i kierować się wg ich wskazań. W celu dojazdu do Białegostoku należy na węźle Marki skręcić w prawo na drogę S8, a w celu dojazdu do Marek, Radzymina i Słupna kontynuować jazdę na wprost jak dotychczas.

Kierowcy jadący drogą ekspresową S8 od strony Białegostoku zostaną automatycznie skierowani na nowy przebieg drogi S8. Z uwagi na brak relacji Targówek (ul. Radzymińska-DW629) i Marki w węźle Marki, w celu dojazdu do tych miejsc należy dokonać zjazdu z drogi S8 wcześniej tj. na węźle Radzymin Południe bądź węźle Zielonka.

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że dotychczasowe ograniczenia w ruchu ciężkim (16t) zostaną zachowane w dotychczasowym zakresie.

Większy rozmiar poniższej grafiki można pobrać tutaj.

obwodnica_marek

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. maniekkw napisał(a):

  Najlepsze jest ostatnie zdanie.To chyba żart?Dlaczego tak nas traktują?

  • Kkkkkkkk napisał(a):

   A dziwisz się? Ruch jak sk*** biorą się za drogi, które powinny być 2 dekady temu, to czymś dla nas niestety próbują się ratować. Na moje to 50/60 i 62 również powinny być conajmniej ekspresowkami i nikt by nie myslal się pchać do stolycy, No ale mamy co mamy… i lepiej na pewno nie będzie

  • Mat napisał(a):

   Bo korek przeniesie się z Marek na most Grota…

   Dopiero południowa obwodnica Warszawy z nowym mostem rzuci jakieś światło na możliwość zdjęcia tego zakazu godzinowego.

  • Andrzej napisał(a):

   Dlaczego się dziwisz ?
   Zobacz jak traktują kierowców na niektórych firmach, jak zło konieczne, podludzi i najgorsze bydło.

  • wiesiek napisał(a):

   Fakt z tym zakazem to jest kpina z kierowców ciężarówek ale nikt przed wyborami samorządowymi nie odważy sie znieść zakazu

 2. Kkkkkkkk napisał(a):

  To samo tyczy się długo wyczekiwanej drogi S5 z Wrocławia w kierunku Poznania – jutro otwarcie.

 3. JacekKaszuby napisał(a):

  Czyli ze z Wrocławia do Rawicza S,ka pojedziemy??

 4. Jam_Nick_T napisał(a):

  “(…)Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że dotychczasowe ograniczenia w ruchu ciężkim (16t) zostaną zachowane w dotychczasowym zakresie.” – czym i w jaki sposób włodarze uzasadniają utrzymanie w mocy tego zakazu?

 5. Kubrick napisał(a):

  To już nie będę musiał jeździć przez Marki i oglądać jak Gargamel – marecki celebryta gnije kolejnego Wartburga (dostał na święta od swoich fanów kolejnego 353 w idealnym stanie i go zaraz zasyfi) – skończyła się pewna epoka O.o

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.