transfactor3665
Opublikowane 22 Sierpień, 2017

Obwodnica Jarocina ma opóźnienie – termin oddania fragmentu S11 upłynął już kilka dni temu

wiadukt_jarocin_2

Droga nr 11 łączy Wielkopolskę oraz Górny Śląsk, co czyni ją jedną z najważniejszych tras na terenie kraju. Nic więc dziwnego, że obwodnica Jarocina, leżącego właśnie na tym trakcie, jest inwestycją bardzo wyczekiwaną. Zła wiadomość jest zaś taka, że budowniczowie tej obwodnicy zaliczyli niestety opóźnienie.

13-kilometrowa obwodnica Jarocina miała być gotowa na 18 sierpnia, czyli dokładnie cztery dni temu. Jej otwarcie nie doszło jednak do skutku, jako że trasa nie jest gotowa. Co więcej, jak dowiedziały się lokalne media, nowy termin zakończenia inwestycji nie jest jeszcze znany, a samo opóźnienie okazało się niezależne od wykonawcy.

Oto planowany przebieg obwodnicy:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Piotr napisał(a):

  Już widzę jak włodarze miasta stawiają 3,5 t na wjazd do Jarocina i patrole w krzakach za tymi znakami. Tak jest prawie zawsze po otwarciu obwodnicy miasta. Nie zapomnę Lublina i baranów w białych czapkach jeżdżących za ciężarówkami bez zezwolenia.

  • Kkkkkkkk napisał(a):

   Plotki mówiły o 8t dmc , ile będzie faktycznie się okaże. Jak dla mnie większą patologią jest ograniczenie dla aut powyżej 18ton dmc na DW443 miedzy gizalkami a rychwalem – na dzień dzisiejszy jadąc ciężarówka z moich stron (mieszkam w sąsiednim powiecie – krotoszynskim) w kierunku Konina trzeba jechać do KALISZA i dopiero stamtąd DK25 do Konina… rozumiem ze stan tej drogi jest agonalny, ale raczej trzeba byłoby coś z tym zrobić zamiast po prostu ladowac zakaz. No ale tak jest łatwiej. I dzięki Filipie, ze nie zignorowałeś wiadomości ode mnie i opisałeś temat.

   • dono napisał(a):

    Tez jestem z tego powiatu. Pare miechow temu jeszcze nie bylo tego zakazu na Rychwal. Moim zdaniem dobrze, bo niebezpiecznie tam jest. Bylo kilka powaznych wypadkow ciezarowek na tej “drodze”. Przez Kalisz jest troche dalej, ale mozna spkojnie przejechac.

 2. Szofer 1 napisał(a):

  Dobrze, że chociaż obwodnicę Ostrowa Wielkopolskiego otworzono.
  Ale fakt faktem, że Jarocin bardziej stoi w godzinach szczytu i ciężej go przejechać niż Ostrów.

Odpowiedz