OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 17 Styczeń, 2019

Obszerny reportaż na temat życia polskich kierowców ciężarówek, z pełnym przekrojem bohaterów


Pełen omawiany reportaż znajdziecie tutaj.


W pozatransportowych mediach pojawił się kolejny reportaż na temat kierowców ciężarówek. Po raz kolejny jednym z głównych tematów są też zarobki, zachwalane jako bardzo wysokie. Trzeba jednak przyznać, że tym razem autor postarał się, by przedstawić szerszy obraz. Spójrzmy więc na jakich kierowców trafił i czego się od nich dowiedział.

Omawiany reportaż rozpoczął całą serię transportowych tekstów na łamach portalu „Gazeta.pl”. Bohaterami są tutaj kierowcy ciężarówek w różnym wieku i o różnych doświadczeniach. Wszystko rozpoczyna się od tak zwanych „starych wyjadaczy”, ale nie brakuje też kierowców młodych, a także kierowców prowadzących własne firmy. Nie brakuje też poważnego narzekania. Stary kierowca narzeka na aspołeczne zachowania młodych, a kierowca-przewoźnik na wysokie koszty. Pojawia się też zarzut, że od pewnego czasu za “kółko” trafia wiele nie do końca zrównoważonych osób.

Zarobki zachwalane są jako wysokie, ale tekst wyjaśnia na czym to wszystko polega. Opisano więc kwestię wypłacania niskiej pensji podstawowej oraz wzbogacania jej o różnego rodzaju dodatki. Mowa jest też o kradzieżach, o bezpieczeństwie w trasie, o spędzaniu wolnego czasu, a także o dwóch tematach, które pojawiają się w tego typu reportażach chyba zawsze. Mowa tutaj o „tirówkach” oraz o dużej ilości rozwodów.