Obecny szef DAF-a będzie rządził także Peterbiltem i Kenworthem, a Volkswagen przejął speca z MAN-a

paccar_daf_peterbilt_kenworth

W zarządach wielkich koncernów motoryzacyjnych doszło ostatnio do dwóch ciekawych zmian. Dotyczyły one producentów ciężarówek, należących do koncernów Paccar oraz Volkswagen.

Koncern Paccar od dziesięcioleci tworzony jest przez dwie amerykańskie legendy – firmy Kenworth oraz Peterbilt. Następnie, w 1996 roku, do koncernu Paccar dołączył także DAF, który ledwie trzy lata wcześniej podniósł się po całkowitej upadłości (cała ta historia czeka tutaj). Teraz natomiast Holendrzy mają szczególny powód do dumy. Dotychczasowy prezes marki DAF został bowiem właśnie mianowany prezesem całego koncernu Paccar. Od 1 stycznia 2018 roku będzie on więc zarządzał wszystkimi trzema markami, mając swoje biuro w amerykańskimi stanie Waszyngton.

Ten nowy prezes Paccara to Holender Harrie Schippers, mający na koncie niemałe sukcesy. To właśnie pod jego władaniem ciężarówki z serii LF, CF oraz XF odnotowały rekordowe wyniki sprzedaży, zwiększając swoją popularność także poza Europą. Można więc założyć, że pod władaniem pana Schippers DAF będzie miał w Paccarze naprawdę mocną pozycję, a w amerykańskich ciężarówkach nie zabraknie europejskich elementów. Dodam też, że pan Schippers zastąpi Amerykanina Roberta Christensena, który 1 stycznia 2018 roku rozpocznie swoją emeryturę.

Druga wewnętrzna zmiana nastąpiła w koncernie Volkswagen. Swoje zatrudnienie zmienił Heinz-Jürgen Löw, który od niemal pięciu lat zasiadał w zarządzie marki MAN. To również on odpowiadał za sprzedaż nowych MAN-ów oraz najważniejsze decyzje marketingowe. Teraz natomiast będzie on sprawował te same funkcje w marce Volkswagen Samochody Użytkowe. Zamiast więc zajmować się samochodami ciężarowymi oraz autobusami, zajmie się on autami sprzedażą oraz marketingiem Transporterów, Crafterów, Amaroków oraz Caddy’ch. Można więc powiedzieć, że lekkimi autami użytkowymi zajmie się osoba, która naprawdę wie co to znaczy “pojazd użytkowy”.