W obawie przed imigrantami, Belgowie zamykają kolejny parking, leżący niemal 300 km od Calais

Już jutro Belgowie zamkną dla samochodów ciężarowych kolejny autostradowy parking. Spędzanie na nim nocy będzie niedozwolone, w związku ze zbyt dużym zagrożeniem nielegalnymi imigrantami.

Mowa tutaj o parkingu Bettincourt przy autostradzie E40 w kierunku Brukseli. Od 16 maja do 16 czerwca będzie tam funkcjonował zakaz postoju samochodów ciężarowych. Ma on obowiązywać od godziny 20.00 do 7.00, wyłącznie dla pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony.

Zamysł lokalny władz jest przy tym tak samo prosty, jak i bezskuteczny. W związku z miesięcznym zakazem, imigranci mają wynieść się z okolic Bettincourt na inne parkingi. A co stanie się po miesiącu? Tutaj ma się po prostu nadzieję, że imigranci zadomowią się w innym miejscu i nie zdecydują się na powrót.

Cała sprawa jest też symboliczna. Bettincourt leży bowiem w okolicach Liege, niemal 300 kilometrów na wschód od Calais. Tak naprawdę znacznie bliżej mu do Luksemburga, czy Düsseldorfu, niż na wybrzeże Francji. Jak więc widać, problem z nielegalnymi obejmuje coraz większy teren, nie pozwalając poczuć się bezpiecznie w praktycznie całej Belgii.

A na koniec krótki film z Facebooka: