rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Wrzesień, 2017

Nyski producent naczep, firma Mega, został przejęty przez Francuzów – Grupa Benalu ma wielkie plany

wywrotka_mega_nysa

Nyski producent naczep i przyczep, firma Mega, został właśnie wykupiony przez francuskie przedsiębiorstwo Benalu. Tym samym Mega stało się częścią Grupy Benalu, mającej około 120 milionów euro rocznych obrotów.

Podobnie jak Mega, Benalu zajmuje się wytwarzaniem naczep oraz przyczep. Kolejne podobieństwo to fakt, że Benalu również skupia się na wywrotkach, pojazdach z ruchomą podłogą, czy też naczepach specjalistycznych Różnica jest jednak taka, że francuska firma działa już od pół wieku, ma dwa zakłady produkcyjne we Francji, zatrudnia około 500 osób i znana jest głównie w Europie Zachodniej. Jakie są natomiast plany Benalu względem przejętego producenta z Nysy? Przede wszystkim transakcja ta ma umożliwić Grupie Benalu znalezienie nowych klientów, z Europy Środkowej oraz Wschodniej.

Dotychczasowa produkcja w Nysie, pod marką Mega, będzie kontynuowana. Co więcej, Benalu zapowiada usprawnienie procesów, dwukrotne zwiększenie produkcji oraz poszerzenie asortymentu pojazdów. Wszystko to ma być możliwe dzięki inwestycjom wartym ponad 9 milionów złotych. Pierwsze efekty mają być zaś widoczne już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Co to może oznaczać w praktyce? Mając bogatego inwestora, szczycącego się 50-letnim doświadczeniem, firma Mega naprawdę może rozwinąć skrzydła. To natomiast może uczynić z niej kolejnego silnego gracza na polskim rynku naczep.wywrotka_mega_nysa

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. asia napisał(a):

  ludzie zadajcie stawek francuskich lub wogole zapszestańcie pracy !!!

 2. Dawid napisał(a):

  To natomiast może uczynić z niej kolejnego silnego gracza na polskim rynku naczep.
  Ale już nie polskiego, szkoda.

 3. egon napisał(a):

  totalny szajs i s yf , nic dziwnego ,że znikają – nikt nie chciał tego kupowac , znam przypadki ,że ludzi e prowadzili nówki prosto z fabryki i gubili koła

 4. l napisał(a):

  90% odbiorców to Czesi i nasi dziadtransy , którzy chcieli nowe ale szkoda kasy na porządny sprzęt

 5. Pan Kierowca napisał(a):

  Rozumiem ,że stawki minimalne też będą jak u zboków ….

 6. Obsrwator napisał(a):

  Przeczytałem ciekawą informację o tym, że francuska firma zainwestowała kilka milionów złotych. Gwarantuje to utrzymanie miejsc pracy, nowocześniejsze wyroby i podniesienie prestiżu w grupie producentów naczep. Po czym spojrzałem na komentarze (wszystkich było pięć) i co z nich wynika?
  Ano to że: “trzeba zapszestać(!) pracy (pisownia oryginalna)u silnego, ale niepolskiego niestety gracza, produkującego totalny szajs i s yf (również pisownia oryginalna), który kupują -jak wywnioskowałem- czescy i polscy tzw. dziadtransy. Na koniec – stawki minimalne jak u zboków – w domyśle chyba Francuzów.

  Czasami jest mi wstyd, że jestem Polakiem.

Odpowiedz