OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 18 Październik, 2018

Ten sam numer rejestracyjny przez cały okres użytkowania, mniej szkoleń z teorii i mniej mandatów

Rząd szykuje bardzo ciekawe zmiany w przepisach obejmujących samochody i ich kierowców. Nowości mają dotyczyć tablic rejestracyjnych, mandatów za brak dokumentu, a także zdobywania uprawnień do kierowania.

Zmiany w rejestracji pojazdów mają przynieść spore oszczędności. Rząd chce bowiem znieść obowiązek zmiany numeru rejestracyjnego pojazdu po rejestrowaniu go w innej jednostce administracyjnej. Innymi słowy, samochody miałyby przez cały okres użytkowania posiadać ten sam numer rejestracyjny, nawet jeśli ich posiadacze będą z różnych części kraju. Podobny system funkcjonuje dziś w wielu innych państw, jak na przykład w Wielkiej Brytanii, czy w Holandii.

Do przeszłości mają też odejść naklejki z numerem rejestracyjnym, a nawet karty pojazdów. Wszystko to uznano po prostu za zbędne obciążenie dla użytkowników. Faktem bowiem jest, że naklejka nie pełni żadnej konkretnej roli, a w obliczu systemów informatycznych karty pojazdu wydają się przeżytkiem.

Następna nowość dotyczy posiadania przy sobie prawa jazdy. System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców ma być w pełni wystarczający, by sprawdzić uprawnienia kierowcy. Mandat za brak dokumentu ma więc zostać zniesiony, a prawo jazdy będziemy musieli zabierać tylko w wyjazdy zagraniczne.

Dla firm handlujących pojazdami przygotowuje się procedurę rejestracji online. Dzięki niej wybrane podmioty będą mogły zarejestrować samochód bez opuszczania salonu, a już tym bardziej bez wizyty w urzędzie.

Ostatnia sprawa to natomiast dodatkowe szkolenia teoretyczne, przewidziane dla osób posiadających prawo jazdy od 4 do 8 miesięcy. Taki nowy obowiązek został wprowadzony, wraz z dodatkowymi szkoleniami praktycznymi. Problem jednak w tym, że lekcje teorii są podobno fikcją, a jednocześnie nie dostrzega się w nich większej wartości. Zamiast więc dodatkowej teorii, chce się skupić na lepszych szkoleniach praktycznych.

Jak podaje “TVN24”, zmiany dotyczące numerów rejestracyjnych, naklejek i kart pojazdu mają wejść w życie nawet na początku 2019 roku. Na pozostałe nowości prawdopodobnie będzie trzeba poczekać o kilka lub kilkanaście miesięcy dłużej.

Ten wpis ma 20 komentarzy

 1. 12XC napisał(a):

  Natomiast ja jestem za wprowadzeniem uprawnień, tablic, OC i przeglądów dla rowerzystów. Dośc tej samowolki na drogach, rozjeżdżania lasów góralami i bezkarnego powodowania zagrożeń na drogach.

 2. Bulion napisał(a):

  “rozjeżdżania lasów góralami…” Dobre 😛 Single dla tych górali są węższe niż szlaki dla turystów a przy okazji większość tych rowerzystów ma większą świadomość ochrony środowiska niż niejeden niedzielny turysta, który uważa że pełna puszka piwa wniesiona na szczyt jest cięższa niż pusta i należy sie jej pozbyć wrzucając w krzaki 😛 LOL 😛

 3. Marco napisał(a):

  do 12xc…..można też wprowadzić specjalne opłaty dla krów za emisję gazów…..itp tsk ze przestań wymyślać…czym mniej papierów tym lepiej…

 4. Dawid napisał(a):

  “Rozjeżdżania lasów góralami” czy ty się chłopie naćpałeś? A gdzie można jeździć na rowerze? Bo po drogach mi osobiście brakuje odwagi. Zabroń również zbierania grzybów i jagód, i w ogóle wprowadź zakaz wstępu do lasu!!! LASY DLA ZWIERZĄT!!! A my będziemy oglądać te lasy z drogi.

 5. dawid napisał(a):

  Jest wreszcie film instruktażowy z Francji jak pomagać imigrantom https://www.sadistic.pl/jak-pomagac-imigrantom-vt482190.htm

 6. KAMIL napisał(a):

  Super, bardzo dobre posunięcie z wycofaniem kart pojazdu i tych debilnych naklejek.

  • Michał napisał(a):

   nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeśli chodzi o naklejki na szybe z numerem rejstracyjnym to nie są wcale takie debilne.
   tablice łatwo jest bzyknąć z innego auta na osiedlu i jechać wieczorem za darmo sie zatankować, naklejki nie odkleisz a jak obsluga stacji zobaczy ze jest zasłonięta albo niezgodna z numerem na blachach to zablokuje dystrybutor
   a tak bez naklejki, tylko prawdziwa czujnosc moze ich ustrzec przed kradzieżą

 7. 13*60 napisał(a):

  Cóż za subtelny termin obiecanek przedwyborczych.
  Mają jeszcze jeden dzień.
  A potem kolejna szansa na kiełbasę za kilka lat.
  Termin obiecanek bardzo “przypadkowy”….co robili przez ostatnie lata ?
  Europa już TAM jest ….w tych kwestiach.

  TAM = normalność

 8. raptownywaldek napisał(a):

  Dawid
  co do zbierania grzybów lasy to sa państwowe.
  Zobacz co za zbieranie grzybów grozi w UK.
  https://londynek.net/ukipedia/article?jdnews_id=4112455

 9. dawid napisał(a):

  A co tu się odwaliło?

 10. Dawid napisał(a):

  Raptownyradku no i co? Przeczytałem, i co z tego wynika że w UK jest normalnie czy u nas? Przeczytaj komentarze pod tym artykułem są bardzo trafne “…a jak ma się prawo do grzybów na ścianach w ich ciasnych mieszkaniach ?”

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.