transfactor3665
Opublikowane 29 Grudzień, 2017

Nowy system śledzenia ciężarówek – Polska dołączyła do Litwy, Łotwy oraz Estonii w ramach ANPRS

sluzba_celna_skarbowa

W Polsce pojawił się nowy system śledzenia samochodów ciężarowych. Nasz kraj postanowił dołączyć do porozumienia ANPRS, dotychczas zawartego przez administracje skarbowe z Litwy, Łotwy oraz Estonii. Nasza “skarbówka” będzie więc współpracowała z funkcjonariuszami z krajów bałtyckich, pomagając rozpracować przemyt.

System ANPRS bazuje na urządzeniach rozmieszczanych przy głównych drogach, na przejściach granicznych, a także w radiowozach służb celnych. Urządzenia te szczytują numery rejestracyjne ciężarówek i pozwalają wyłapywać pojazdy podejrzane są o udział w przemycie. A że mowa tutaj o współpracy aż czterech krajów, wszystko może być naprawdę skuteczne.

Ponadto, jak podaje “TVN24”, bałtycki system ANPRS będzie mógł wspomóc polski system SENT, działający od kwietnia. Mowa tutaj o systemie monitorowania ładunków podlegających akcyzie, poprzez zgłaszanie ich do państwowego rejestru.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Bob napisał(a):

    “Mowa tutaj o systemie monitorowania ładunków podlegających akcyzie, poprzez zgłaszanie ich do państwowego rejestru.”

    Co to za stereotypy że alkohol, papierosy i paliwo podlegają akcyzie. Przecież ilość produktów niepodlegających akcyzie jest znikoma.

    Cukier sól czy pieprz też podlega akcyzie więc TVN – kłamie.

Odpowiedz