rekrutuj 40ton665
Opublikowane 13 Październik, 2017

Nowy prom między Ystad a Świnoujściem – mieści 124 ciężarówki, wcześniej kursował do Gruzji

polferries_cracovia

Połączenia promowe między Ystad a Świnoujściem cieszą się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku trasa ta odnotowała rekordową ilość przetransportowanych pojazdów, mając przy tym nawet 10 procent wzrostu. Dlatego też firma Polferries zadecydowała o wstawieniu na tej trasę dodatkowej jednostki.

Jednostką tą jest nowo zakupiony prom o nazwie M/S Cracovia. Został on wyprodukowany 15 lat temu i ma całkiem ciekawą historię. Wcześniej prom należał bowiem do operatora bułgarskiego, kursując m.in. do Gruzji oraz Rosji. Choć trzeba też zaznaczyć, że przed wprowadzeniem promu do polsko-szwedzkiego użytku, Polferries poddało go przebudowie oraz odnowieniu. Zmieniła się także nazwa, właśnie na M/S Cracovia.

Nowy prom będzie kursował po Bałtyku codziennie, stając się siódmą jednostką na tej trasie. Na jego pokład zmieszczą się 124 samochody ciężarowe, 64 aut osobowych, a do tego 650 pasażerów.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Karol nie z tczewa napisał(a):

  Ciekawe czy polferies pochwali się z jakiego powodu ,,chwilowo” przestał pływać Wawel

 2. Tomasz napisał(a):

  swinoujscie-yst/trll zdominowana przez unity line , polferries ile oni tam maja promow 1? na 23 czy jakos tak . lapniecie się na polferrisa to zawsze było z cyklu mission impossible,choc czasami ale rzadko się udawalo

 3. Rebus napisał(a):

  @karol nie z Tczewa a co się stanęło z promem Wawel? Bo nic nie słyszałem…

 4. tomasz napisał(a):

  @karol mass na mysli polaczenie gdynia-nynshamn?

 5. Szaman napisał(a):

  Tomasz ty chyba ostatnio coś mało pływałeś. Na polferiesa o niebo łatwiej o okeja już na UL.

 6. Karol nie z tczewa napisał(a):

  ,,Wawel” został chwilowo wycofany gdyż został poddany inspekcji, która stwierdziła popękany kadłub. Obecnie podobno trwają prace nad wzmocnieniem kadłubu. Jak dowiedziałem się nieoficjalnie od pracowników polferies o taką inspekcję podejrzewana jest konkurencja, która wkrótce uruchamia nowe połączenie z Gdyni do Nynashamn.

 7. T napisał(a):

  Unity zamowilo dwa. NoweA promy przeprawe pl_se

 8. Marek napisał(a):

  zawsze sie zastanawiam co oznacza M/S ktos wie?

 9. Jan napisał(a):

  M/S to morski statek 🙂

Odpowiedz