Nowy pojazd szkoleniowy MAN ProfiDrive, czyli wszystkie możliwe dodatki zebrane w jednym ciągniku

man_profidrive_2014

MAN Academy – szkoła prowadząca szkolenia z ekonomicznej jazdy MAN ProfiDrive, sprawdziła sobie nowy pojazd szkoleniowy. Jest nim wyposażony w aż sześć foteli ciągnik MAN TGX 18.440 z obciążoną betonowymi blokami naczepą Zasław. Pod karoserią pojazdu zebrano wszystkie najnowsze technologie niemieckiego producenta, gdyż jest to jeden z nielicznych w Polsce pojazdów MAN, które wyposażono we wszystkie dostępne układy ponoszące bezpieczeństwo i efektywność przejazdu.

Ciągnik szkoleniowy posiada system ESP, reflektory ksenonowe, EBA (Emergency Brake Assist), czyli system hamowania awaryjnego, który w oparciu o radarowy czujnik potrafi zatrzymać pojazd bez udziału kierowcy; LGS (Lane Guard System) – asystent pasa ruchu oraz ACC (Adaptive Cruise Control) – aktywny tempomat regulujący odstęp od jadącego z przodu pojazdu. Powiązany z bezpieczeństwem, a przede wszystkim z ekonomiką jazdy, jest także system kontroli ciśnienia w oponach (TPM).

Poza tym szkoleniowy MAN wyposażony jest w system telematyczny MAN TeleMatics, który precyzyjnie pokazuje m.in. zużycie paliwa 440 KM konnego silnika Euro 6 połączonego ze skrzynią TipMatic.