Nowy Peugeot Expert także w wersji towarowej, czyli kilka ciekawych rozwiązań i silniki 1.6 oraz 2.0 HDI

peugeot_expert_2016

Kiedy producenci samochodów użytkowych prezentując nowy model „dostawczaka”, zazwyczaj premiera dotyczy i wersji towarowej, i osobowej. Peugeot postanowił jednak wyróżnić się z tłumu i osobowego następcę modelu Expert pokazał dobre kilka tygodni temu, nazywając go Traveller, natomiast o wariancie towarowym po prostu milczał. Aż do teraz…

Proszę Państwa, widoczny nad tekstem samochód to nowy Peugeot Expert. Szerokiej publiczności pojazd ten zostanie pokazany dopiero na targach w Birmingham, pod koniec kwietnia, lecz już teraz można dowiedzieć się na jego temat nieco więcej. Peugeot chwali się między innymi bogatym wyposażeniem, obejmującym na przykład elektrycznie odsuwane drzwi boczne ładowni, uruchamiane podstawieniem stopy pod odpowiednie miejsce nadwozia. W ofercie będzie także wyświetlacz typu „head up”, czyli umieszczona tuż przed kierowcą przezroczysta szybka, na której pojawią się informacje chociażby na naszej prędkości.

Wymiary to 4,6, 4,95 lub 5,3 metra długości przy 190 centymetrach wysokości, zaś ładowność powinna wynosić maksymalnie 1400 kilogramów, zapewne przy lekkim silniku 1.6 HDI. Co jednak ważne, w ofercie nie powinno zabraknąć także motoru 2.0 HDI, w przypadku wersji osobowych oferującego do 180 KM.

Najciekawsze rozwiązania z pokładu nowego Experta zobaczycie poniżej: