Nowy Opel Vivaro z aż pięcioma chorobami wieku dziecięcego – w Polsce 175 aut może być wadliwych

opel_vivaro_combi_2014_1

Po akcji serwisowej dla użytkowników nowego Renault Trafic, opisywanej TUTAJ, czas na ostrzeżenie dla osób jeżdżących nowym Oplem Vivaro. Również i ten samochód musi się bowiem udać do warsztatów, choć lista usterek jest nieco inna niż w przypadku francuskiego bliźniaka. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury komunikatu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

Przedsiębiorca General Motors Poland Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Opel Vivaro, rok modelowy 2015, wyprodukowane w Wielkiej Brytanii i we Francji, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Poinformowano, że w ww. modelu mogą występować następujące usterki:

  1. niedostatecznie trwałe połączenie w układzie linki hamulca postojowego,
  2. nieprawidłowo zespawane podwójne siedzenie przednie,
  3. niepoprawne dokręcenie śrub lub nakrętek dolnego wahacza,
  4. nieprawidłowe zamocowanie wiązki instalacji elektrycznej mechanizmu wycieraczek,
  5. niewystarczająca jakość wykonania ramy przedniego fotela pasażera.

W powyższych przypadkach może nastąpić odpowiednio:

  1. utrata działania hamulca postojowego,
  2. ryzyko uszkodzenia konstrukcji podwójnego siedzenia przedniego,
  3. odgłosy i wibracje w kierownicy, które mogą mieć wpływ na kierunek skrętu podczas jazdy lub przyspieszania (np. ściąganie na jedną stronę),
  4. trudność z uruchomieniem silnika,
  5. ryzyko uszkodzenia konstrukcji przedniego fotela pasażera.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 175 samochodów. Lista numerów VIN pojazdów objętych kampanią w załączniku, po kliknięciu na ten tekst.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterek oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu sprawdzenia i wykonania stosownych napraw.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela General Motors Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa; tel.: 22 209 17 77).