Nowy obóz w Calais zachęci imigrantów lepszymi warunkami? Nowe miejsce kontroli usprawni ruch?

port calais

Mam dwie wiadomości dla firm operujących ciężarówkami lub busami na trasach do Wielkiej Brytanii. Pierwsza wiadomość jest dobra, druga naturalnie zła. To może zacznę od tej pierwszej…

“Commercial Motor” poinformował, że brytyjskie służby planują zmienić lokalizację swojego punktu kontrolnego w Calais. Ma zostać on przeniesiony dalej w głąb portu, a ponadto poprowadzą do niego dodatkowe pasy ruchu. Wszystko to po, aby usprawnić ruch samochodów ciężarowych w okolicach Calais, zmniejszając szansę na wtargnięcie do pojazdów nielegalnych imigrantów. Wszystko to ma być gotowe jeszcze przed nadejściem lata.

Dosyć jednak optymizmu, bo sytuacja w Calais i tak może już wkrótce ulec znacznemu pogorszeniu. Zaraz przy drodze dojazdowej do portu powstał bowiem właśnie nowy obóz dla imigrantów, który zorganizowała francuska organizacja charytatywna La Vie Active. Na jego terenie imigrantom rozdaje się ciepłe posiłki, a ponadto oferuje darmowe zaplecze sanitarne, mające poprawić warunki higieniczne. To oczywiście dobra wiadomość dla imigrantów, a jednocześnie bardzo zła dla przewoźników i kierowców – brytyjski związek przewoźników RHA już stwierdził, że nowy obóz to prawdziwy magnes na imigrantów, który tylko zachęci ich do przybywania w okolice Calais w coraz większych ilościach.

Więcej na temat problemów z imigrantami w Calais można przeczytać TUTAJ.