Nowy Mercedes-Benz Actros otrzymał tytuł International Truck of the Year 2020

Międzynarodowe jury, złożone z branżowych dziennikarzy, przyznało wczoraj tytuł International Truck of the Year 2020. Kto okazał się zwycięzcą? Raczej nie będzie dla Was zaskoczeniem, że nagrodę otrzymał Mercedes-Benz Actros piątej generacji.

O przyszłoroczny tytuł ubiegały się łącznie trzy pojazdy. Konkurentami Actrosa były przy tym Iveco S-Way z zupełnie nową kabiną, a także Volvo FH I-Save z silnikiem o technologii turbo compound. Niemniej to właśnie Mercedes zdobył najwięcej głosów, przekonując jury swoimi nowoczesnymi technologiami.

Autostradowy autopilot, nowa generacja hamulca awaryjnego, ekrany zamiast wskaźników, czyli też kamery zamiast lusterek – wszystko to sprawiło, że Mercedes zebrał od jury 121 punktów. Dla porównania, Iveco S-Way miało 113 punktów, natomiast Volvo I-Save 47 punktów. Ponadto ze strony jury padło stwierdzenie, że nowy Actros to bardzo wyraźny krok w kierunku pojazdów przyszłości.

Dla wyjaśnienia jeszcze dodam, że tytuł International Truck of the Year, czyli w tłumaczeniu Międzynarodowa Ciężarówka Roku, przyznawany jest przez 24 dziennikarzy z europejskich magazynów branżowych. Wszyscy oni mają okazję zapoznać się z kandydatami na dedykowanych w tym celu wyjazdach.

Moje wrażenia z jazdy nowym Actrosem znajdziecie poniżej:

[Film] Gdybyś miał jeździć nowym Mercedesem Actrosem, czego mógłbyś się po nim spodziewać?

Dwa dni jazdy po kraju nowym Actrosem – ile spalił z pełnym ładunkiem, w gęstym ruchu?