Nowy MAN TGX nadal na testach w kamuflażu – oficjalna premiera podobno dopiero w 2020 roku

Pierwsze zdjęcia zmodernizowanych MAN-ów w kamuflażu liczą już niemal dwa lata. Jednocześnie samochody te nadal spotyka się na drogach, gdzie uczestniczą one w testowych przejazdach. Przykładem może być powyższe zdjęcie, wykonane na Czytelnik Sebastiana przy autostradzie A3 nieopodal Norymbergii.

Na fotografii można zobaczyć całkowicie zamaskowanego MAN-a, przewożonego na pokładzie autotransportera. Sądząc po wymiarach kabiny, musi to być następca wersji TGX XLX, a więc ze średnią wysokością dachu. Wyraźnie widać tutaj też nowy zarys przednich reflektorów.

Kiedy natomiast dojdzie do oficjalnej premiery? Dotychczas mówiło się, że nowe MAN-y ujrzą światło dzienne przed nadejściem tegorocznej jesieni. Od niedawna krąży jednak inna wersja, zgodnie z którą premiera przesunięta jest dopiero na rok 2020.

Przypomnę, że dotychczas na jaw wyszło już kilka konkretnych faktów. Przede wszystkim zmiana czeka kabiny XXL, w których linia dachu zostanie obniżona. Zapewne pójdzie to też w parze z powiększeniem górnych schowków. Kolejną nowością ma być też wnętrze z ekranami zamiast wskaźników, deską rozdzielczą sterowaną za kierownicą oraz hamulcem ręcznym obsługiwanym przyciskiem.