Nowy MAN TGX 41.640 z firmy Bedmet przejął 145-tonowy ładunek, który przepłynął przez Polskę barką

Powyżej widzicie suwnicę w akcji.

W mijającym tygodniu przez Polskę przejechał wyjątkowy „gabaryt”. Nosił on miano największego transportu ponadnormatywnego w Polsce, który został zrealizowany dla przemysłu papierniczego w formie wodno-drogowej. We wszystkim uczestniczyła więc nie tylko ciężarówka, ale także rzeczna barka oraz imponująca suwnica.

Ładunkiem był tutaj 145-tonowy młyn papierniczy, który dotarł do Polski drogą morską, przez Morze Bałtyckie. Miał on trafić do fabryki w Kluczach nieopodal Olkusza, oddalonej od wybrzeża o ponad pół tysiąca kilometrów. Zamiast jednak pokonywać całą tę odległość przy pomocy ciężarówki, zdecydowano się tutaj na transport kombinowany. I tak w Świnoujściu młyn został przeładowany na barkę i Odrą dopłynął aż do Opola. Tam zajęła się nim 500-tonowa suwnica wodno-lądowa, ustawiając młyn na modułowej przyczepie. Następnie zaś, siłą jednego lub dwóch ciągników balastowych marki MAN (w zależności od chwilowej potrzeby), młyn przejechał do Klucz drogami, tworząc maksymalnie 235-tonowy zestaw.

Warto zauważyć, że wśród sprzętu do transportu drogowego znalazła się najnowsza duma i radość firmy Bedmet Logistic. Mowa tutaj o nowym MAN-ie TGX, wyposażonym w najmocniejszy wariant 15,2-litrowego silnika D38 i rozwijającym 640 KM oraz 3000 Nm. To właśnie ten pojazd możecie zobaczyć poniżej: