Nowy, fabryczny stolik dla Renault Trucks Gamy T – pierwsze zdjęcie i lista ustawień

Gdy Renault Trucks zaprezentowało Gamę T Evolution, a więc zmodernizowane wydanie swojego największego modelu, jedna z wewnętrznych nowości niemal zupełnie uniknęła rozgłosu. Nie mówiło się o niej w materiałach prasowych, ani nie widywano jej w pierwszych egzemplarzach demonstracyjnych. Teraz jednak przyjrzymy się temu tematowi bliżej, gdyż trafiła się akurat świetna okazja.

Mowa o bardzo ciekawym stoliku, który Renault Trucks przewidziało w formie fabrycznego akcesorium. Stolik ten mocowany jest do środkowej części deski rozdzielczej, na obrotowym ramieniu, a taka konstrukcja pozwala dociągać blat do różnych części kabiny. Sięgniemy do niego z fotela pasażera, zarówno obróconego o 90 stopni, jak i w pozycji bazowej. Sięgniemy też z łóżka oraz z fotela kierowcy, a więc możemy położyć coś na stoliku nawet w czasie nocnego wypoczynku lub podczas jazdy.

Niemiecka strona „TRUCK UP”, specjalizująca się w aktualnościach dotyczących Renault Trucks, opublikowała zdjęcie ciężarówki, która została już w taki stolik wyposażona. Jest to pierwsze takie zdjęcie rzeczywistego egzemplarza, jakie udało mi się znaleźć. Ponadto do zdjęcia dołączono schemat, na którym widoczne są wszystkie możliwe ustawienia stolika. Jest ich łącznie sześć i wszystkie z nich znajdziecie poniżej. A do tego mamy informację, że blat i ramię są demontowalne, nadając się do schowania na przykład pod łóżkiem, natomiast wymiary blatu to dokładnie 42×30 centymetrów.

Omawiane zdjęcie:

Omawiany schemat: