Nowy elektryczny Peterbilt, wyposażony w kabinę z DAF-a LF – amerykańsko-europejska premiera

Słynna amerykańska firma Peterbilt właśnie zaprezentowała nową, elektryczną ciężarówkę. Można odnieść wrażenie, że wygląda ona bardzo znajomo 😉

Ten nowy pojazd to Peterbilt 220EV, kierowany do amerykańskiej branży dystrybucyjnej. Wykorzystuje on elektryczny silnik marki Meritor, powszechnie znanej z produkcji osi napędowych do ciężarówek. Zresztą, opisywany silnik też zintegrowany jest z osią, znajdując się tuż przy tylnych kołach.

Kabina pochodzi natomiast z europejskiego DAF-a LF. Wynika to oczywiście z faktu, że DAF należy do amerykańskiego koncernu Paccar, podobnie jak Peterbilt oraz Kenworth. Europejska szoferka już od lat trafia do Peterbiltów 220 oraz Kenworthów K270 i K370. Elektryczny model 220EV jest zaś jej kolejnym wcieleniem.

Pod względem możliwości użytkowych, Peterbilt 220EV oferuje około 160 kilometrów zasięgu. Następnie musi spędzić około dwóch godzin przy szybkiej ładowarce. Ponadto ciężarówka jest wyraźnie cięższa od wariantu z silnikiem spalinowym. Różnica w masie wynosi około 900 kilogramów.