Nowy DAF XG+ po tuningu – pierwsze projekty inspirowane istniejącymi pojazdami

Ledwie nowy DAF XG został zaprezentowany, a w głowach już rodzą się tuningowe projekty. Jak przystało na ciężarówkę z Niderlandów, wiele osób zastanawia się gdzie zamontuje dodatkowe oświetlenie, z czego przełoży osłonę przeciwsłoneczną i jaką dobierze kolorystykę felg. A w sieci pojawiają się pierwsze projekty.

Polskim przykładem może być DAF XG+ w barwach firmy transportowej prowadzonej przez „Potka”. Dzisiaj pracuje tam bardzo ładny DAF XF Super Space Cab, pomalowany w niderlandzkim stylu i opatrzony klasycznymi dodatkami. A jego potencjalnym następcą może być właśnie DAF XG+, utrzymany w tej samej konwencji kolorystycznej i z tym samym emblematem marki, nawiązującym do jej dawnych modeli.

Również do DAF-a XG+ przymierza się niderlandzka firma R/J Van der Hart. Dzisiaj jej właściciel jeździ „youngtimerem” z epoki Euro 2, mianowicie Scanią 144L 530 Topline. Ciężarówka ta ciąga dopasowaną naczepę wywrotkę i robi ogromne wrażenie na drogach. A po wczorajszej premierze pojawił się pomysł, by te same barwy przenieść na nowego DAF-a, z bardzo podobnymi dodatkami na dachu.

Źródła projektów: DAF Lovers Europe oraz DAF Fan

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.