Nowy DAF XG+ 430 w barwach dużego przewoźnika, z nietypową chłodnią typu mega

Po zakończeniu testów oraz oficjalnej premierze, pierwsze DAF-y XG zrzucają maskujące oklejenie. Ciężarówki można już zobaczyć w barwach niderlandzkich przewoźników, w tym także firm powszechnie znanych i mających oddziały na wschodzie Unii Europejskiej.

Dołączone do tego tekstu zdjęcia opublikował na swoim Facebooku rumuński oddział firmy Jan de Rijk Logistics. Fotografie przedstawiają najnowszy pojazd we flocie, którym jest DAF XG+ 430. Takie oznaczenie wskazuje na największa możliwą kabinę, z sypialnią wydłużoną o 33 centymetry, a także z najwyższym wariantem dachu. Za to 430-konny silnik jest mniejszą z dostępnych jednostek, o pojemności 11 litrów.

Poza duża kabiną oraz małym silnikiem, niebieski XG+ posiada też opcjonalne kamery zamiast lusterek. Wśród nich jest także przednia kamera narożnikowa, choć o dziwo nie wyeliminowało to dwóch mniejszych lusterek nad szybami. Co też ciekawe, mamy tutaj fabryczną osłonę przeciwsłoneczną, a więc element nieobecny na nowych DAF-ach w czasie ich oficjalnej premiery. Za to brakuje pełnego pakietu aerodynamicznego, z między innymi przedłużeniami bocznych spojlerów.

Jak przystało na tego przewoźnika, specjalizującego się w transporcie przesyłek lotniczych, nowy DAF otrzymał niski poziom siodła i będzie jeździł z naczepami typu mega. Na zdjęciach widać wręcz megę chłodniczą, wyspecjalizowanej, niderlandzkiej marki Heiwo. Pojazdy takie jak ten otrzymują bliźniacze koła, stoją na oponach w rozmiarze 235/75 R17.5, a ich przestrzeń ładunkowa powiększa się ku tyłowi. Z przodu wysokość wewnętrzna naczepy to 2,8 metra, natomiast z tyłu do dyspozycji są już pełne 3 metry.

Więcej o nowych DAF-ach XG: Nowy DAF XG+, XG oraz XF – oficjalna galeria zdjęć i szybki przegląd nowości