Nowy DAF XG wyjechał na drogi bez pełnego maskowania – to jeżdżąca reklama premiery

Aktualizacja: według najnowszych doniesień niderlandzkich mediów, omawiana ciężarówka będzie nosiła nazwę DAF XG. Nazwa XF pozostanie przy wersji z mniejszą kabiną.


DAF nie ustaje z rozgrzewaniem premierowej atmosfery. Na niecałe trzy tygodnie przed oficjalnym odsłonięciem zupełnie nowej kabiny, na drogi wypuszczono samochód, który pozbawiony jest typowego, maskującego oklejenia.

To ciągnik siodłowy z największą przygotowywaną kabiną, o maksymalnym podwyższeniu dachu i sypialnią wydłużoną o dodatkowe 20 centymetrów. Sądząc po oklejeniu, pojazd ma być jeżdżącą reklamą premiery, mając na sobie adres strony internetowej z zapisami na transmisję. A przy okazji można sobie dokładniej obejrzeć linie nowego modelu.

Uwagę zwracają na przykład lusterka, których główna część mocno oddalona jest od tej szerokokątnej. Taki układ zapowiada bardzo dobrą widoczność przy wjeżdżaniu na skrzyżowania. W stosunku do stojącego obok DAF-a XF Euro 6, widać też wyraźne wysunięcie przodu, zwłaszcza w dolnej partii kabiny. Samochód powinien więc być nie tylko bardziej aerodynamiczny, ale też bezpieczniejszy. Zobaczcie zresztą sami:


Czego dowiedzieliśmy się dotychczas?

Kiedy premiera? Szeroka publiczność ma zobaczyć samochód 9 czerwca 2021 roku, o godzinie 15.00, za pośrednictwem wspomnianej, internetowej transmisji. Skąd ta dłuższa kabina? To odpowiedź na nowe unijne rozporządzenie, pozwalające wydłużyć nadwozia ciężarówek pod warunkiem poprawy aerodynamiki. Jakiego spodziewać się wyposażenia? Według dotychczasowych obserwacji, w opcji powinny pojawić się obudowy aerodynamiczne podwozia, obracane oba przednie fotele, czy kamery zastępujące lusterka. Jakie będą inne warianty kabin? Przewidziano też wersję z wydłużoną sypialnią i średnią wysokością dachu, a także wersję ze standardową sypialnią i również średnim dachem.

Źródło zdjęć: DAF Fan
Więcej informacji i zdjęć: tutaj