Nowy DAF z roboczą nazwą “XF93” – boczne kamery, bardzo dokładny kamuflaż i plotki na temat premiery

Testy następcy DAF-a XF najwyraźniej nabierają tempa. W sieci zaczęła bowiem krążyć kolejna fotografia, tym razem wykonana na postoju. Pozwala ona z bliska obejrzeć kamuflaż, a do tego udało się uwiecznić numer rejestracyjny ciągnika.

W kwestii kamuflażu uwagę może zwracać kilka znanych detali. Są to elementy atrapy chłodnicy, lusterka, czy też odsłona przeciwsłoneczna, przywodzące na myśl obecny model. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że wszystko to części przymocowane prowizorycznie, zapewne dla zmylenia ciekawskich. Ostateczny ich wygląd może zaś być zupełnie inny.

Warto też zwrócić uwagę na element, który umieszczono na górze lewego lusterka. Przywodzi on na myśl boczne kamery, stosowane już w Mercedesie Actrosie. Bardzo możliwe więc, że nowy DAF otrzyma to rozwiązanie, rezygnując przy tym z lusterek. Lustra na egzemplarzu testowym mogą natomiast być kolejny sposobem na zmylenie ciekawskich.

Co natomiast daje nam numer rejestracyjny? Pozwala on sprawdzić pojazd w holenderskiej bazie pojazdów. Tam pojawia się kolejna ciekawostka, w postaci zarejestrowania auta pod nazwą „DAF XF93”. Wiadomo też, że testowy egzemplarz dostał 530-konny silnik typu MX-13, ma 8237 kilogramów masy własnej i zarejestrowano go w sierpniu 2019 roku.

Przy okazji zaczynają się oczywiście rodzić plotki. Wybrani dealerzy mają już podobno wiedzieć, że zupełnie nowy DAF zostanie zaprezentowany najszybciej w 2021 roku. Taką samą datę potwierdził mi też jeden z Czytelników, dysponujący informacjami z wyjątkowo wiarygodnego źródła. Co więcej, podał mi on też kilka dodatkowych informacji.

Nowy XF ma podobno mieć całkowicie nową kabinę, zaprojektowaną od zera. Podwyższenie dachu będzie tutaj wykonane z metalu i dostępne w zupełnie nowych wariantach wymiarowych. Cała konstrukcja zostanie też dostosowana do nowych przepisów w zakresie długości ciągników siodłowych, szerzej opisywanych w tym artykule.

Omawiane zdjęcie (niestety nie znam jego autora):