Nowy Citroen Berlingo ma krótszy przód, bardzo praktyczne wnętrze oraz kilka ciekawych dodatków

W nawiązaniu do tekstu:

Następca Opla Combo będzie bliźniakiem nowego Berlingo oraz Partnera

Mijają 22 lata od kiedy Citroen pokazał pierwszą generację modelu Berlingo. Teraz natomiast czas na generację trzecią, która właśnie została zaprezentowana.

W stosunku do poprzednika, nowe Berlingo wyróżnia się krótszym przodem i pomniejszonym przednim zwisem. Auto powinno się więc lepiej sprawdzać w ruchu miejskim. Z zewnątrz zauważymy też panele typu Airbump, znane z osobowego modelu C4 Cactus. Są to miękkie elementy z tworzywa sztucznego, chroniące dolne partie drzwi przed parkingowymi uszkodzeniami.

Nowe nadwozie dostępne będzie w dwóch wariantach – 4,4 metra oraz 4,75 metra. W przypadku wersji pasażerskich, pierwsza wersja pozwoli zabrać pięć osób, a druga siedem. Wiosną 2019 roku do oferty ma też dołączyć opcja Magic Flat, pozwalająca schować w podłodze także fotele drugiego rządu. Dzięki temu samochód osobowy łatwo przekształcimy w pełnowartościowego „dostawczaka”.

W wyposażeniu, jak to u Citroena, nie zabraknie elektronicznych dodatków. Nowe Berlingo ma mieć między innymi bezprzewodową ładowarkę dla smartfonów, wyświetlacz typu Head-Up, system stabilizacji toru jazdy z przyczepą oraz system wspomagania trakcji w grząskim terenie.

Silniki? Do wyboru będą trzycylindrowe motory benzynowe o pojemności 1,2 litra oraz 1,5-litrowe, czterocylindrowe diesle. W ofercie zobaczymy też automatyczną skrzynię biegów, licząca osiem przełożeń. Do oficjalnej sprzedaży samochód trafi w drugiej połowie roku.

Kiedy premiera nowego Partnera i Combo? Na pewno w najbliższych dniach.

Film reklamujący nowy model:

I kilka ujęć wnętrza: