Nowy ciągnik siodłowy marki Daewoo oraz Volvo VT830, czyli jakie ciekawostki można kupić w Europie

Robert Duda, którego serdecznie pozdrawiam, podesłał mi jakoś w weekend linki do kilku bardzo ciekawych ogłoszeń wystawionych przez firmę Degroote Trucks & Trailer. To belgijskie przedsiębiorstwo specjalizuje się w handlu używanymi pojazdami użytkowymi, ewidentnie stawiając na auta sprzedające się na rynkach Afryki, Bliskiego Wschodu oraz byłego ZSRR, a także nie stroniąc od wszelkiego rodzaju pojazdów kolekcjonerskich. I najlepiej pokazują to właśnie dwa przykład podesłane mi przez Roberta.

Na pierwszym z nich widzimy rodzynek nad rodzynkami, czyli kompletnie niespotykany w Europie ciągnik siodłowy marki Daewoo. Auto wyposażone w kabinę sypialną, napęd 6×4 oraz 420-konny silnik ewidentnie jest ofertą dla krajów Afryki, Bliskiego Wschodu, czy też byłego ZSSR. Po czym to wnioskuję? Oczywiście wszystko sprowadza się do norm emisji spalin, w tym przypadku tylko Euro 2, choć mówimy o maszynie fabrycznie nowej i kosztującej aż 70 tys. euro. Muszę tutaj zresztą zaznaczyć, że ten model, czyli Daewoo Novus, jest w Rosji raczej dobrze znany, oczywiście z uwagi na bliskość wschodniej partii tego kraju oraz Korei Południowej. Dlatego też można założyć, że właśnie tam trafi wkrótce ta nietypowa ciężarówka.

Ogłoszenie TUTAJ, pamiątkowy zrzut ekranu poniżej:

daewoo_ciagnik_siodlowy_uzywany_belgia

Jak już kiedyś TUTAJ wspominałem, w Rosji ciężarówka może liczyć nawet 20 metrów długości, co oczywiście tłumaczy obecność na tamtejszym rynku pojazdów używanych także amerykańskich ciągników siodłowych. Śmiało można by więc stwierdzić, że również na rynek byłego ZSRR Belgowie przygotowali kolejny podesłany mi przez Roberta pojazd, gdy nie jego wyjątkowa konfiguracja. Jest to bowiem Volvo z serii VT, która była szwedzką próbą podbicia amerykańskiego rynku najbardziej prestiżowych ciężarówek z klasycznie kanciastymi i długimi nosami, ociekającymi oczywiście chromem. Była to niestety próba nieudana, dlatego też VT w ofercie Volvo Trucks już dzisiaj nie znajdziemy, natomiast egzemplarze używane należą do rzadkości nawet w USA. Co więcej, poniższy egzemplarz wyposażony jest w przekładnię I-Shift oraz niski dach (model VT830), co czyni go niemalże białym krukiem. W tej sytuacji można więc uznać, że zamiast udać się do pracy w Rosji, auto zostanie w Unii Europejskiej, trafiając do jakiegoś miłośnika.

Ogłoszenie TUTAJ, pamiątkowy zrzut ekranu poniżej:

volvo_vt830_uzywane_belgia

Powyższe pojazdy to tylko dwa przykłady na cały ogrom ciekawostek, który znajdziecie w ofercie Degroote Trucks & Trailer. Naprawdę obfituje ona w interesujące maszyny, czego kolejny przykład widzicie poniżej, w postaci kilkunastu ciągników siodłowych wyprodukowanych przed 1993 rokiem. Gdybyście mieli więc trochę za dużo czasu i chcieli sobie przejrzeć trochę porządnego żelaza, to zapraszam TUTAJ.

Degroote_belgia_uzywane_ciezarowki