Nowy Mercedes Actros wraca z testową akcją “Fuel Duel” – to wielka, ogólnoeuropejska kampania

Na europejskie drogi wraca grupa ciężarowych Mercedesów z oznaczeniami „Fuel Duel”. Będą to samochody testowe dla klientów, sprawdzane na bardzo konkretnych warunkach. Wszystko zaś po to, by jak najlepiej zaprezentować nowego Actrosa, debiutującego właśnie na rynku.

Gdy przewoźnik przystępuje do pojedynku „Fuel Duel”, proszony jest o wskazanie najbardziej ekonomicznej ciężarówki ze swojej floty. Wyniki spalanie tego pojazdu są sprawdzane, a następnie do akcji wkracza testowy Actros. Ciężarówka ta ma wykonać porównywalną pracę, lecz zużywając przy tym mniej paliwa.

Testy tego typu rozpoczynają się u przewoźników z całej Europy. Mowa tutaj także o firmach z Polski, które mogą spodziewać się charakterystycznych, białych ciągników z zielonymi oznaczeniami. Swoją drogą, będąc dzisiaj w Komornikach k/Poznania widziałem jak pojazdy tego typu przygotowywane są już do pracy.

Dodam, że pierwsza edycja akcji „Fuel Duel” towarzyszyła debiutowi nowej generacji silników OM 471. Według podsumowania z końca 2015 roku, uczestniczyło w niej 1901 przewoźników z 22 europejskich krajów. Demonstracyjne Actrosy przejechały u nich 9 milionów kilometrów i udało im się wygrać 90 proc. pojedynków.

Na zdjęciu: nowy Actros “Fuel Duel” z Belgii