Nowy Actros L z firmy Smyk-Trans – z ciekawym oklejeniem i obrotowym fotelem

Zdjęcia: Smyk-Trans

Myśląc o ozdobnym oklejaniu samochodów ciężarowych, raczej nie przyjdzie nam myśl oklejanie zbiorników paliwa w ciągniku typu low deck. Jeden z polskich przewoźników pokazał jednak ostatnio taki projekt, a efekt końcowy może bardzo mile zaskakiwać.

Prezentowany Mercedes-Benz Actros L 1848 GigaSpace, przygotowany pod naczepy typu mega, trafił w ostatnich tygodniach do firmy Smyk-Trans ze Smykowa pod Tarnowem. Jest to zupełnie pierwsza ciężarówka Mercedesa we flocie tego przewoźnika, liczącej obecnie 29 zestawów i zdominowanej dotychczas przez Scanie oraz Renault. A że znaczna część tych pojazdów ma na sobie tuningowe dodatki i ciekawe okleiny nadwozia, Actros nie miał być pod tym względem żadnym wyjątkiem, również otrzymując modyfikacje.

Zaraz po odebraniu od dealera, firmy Sobiesław Zasada Automotive, ciągnik trafił do własnego warsztatu przewoźnika. Tam zajęto się lakierowaniem między innymi felg, tylnych nadkoli oraz obudowy katalizatora, a następnie nałożono ozdobną folię. Wybór padł przy tym na czerwone-czarne wzory z logo Mercedesa oraz z oznaczeniami „MP5”, jak nieoficjalnie nazywa się piątą generację Actrosa. Pokryło to boki kabiny oraz wspomniane zbiorniki paliwa, świetnie zgrywając się z oryginalną kolorystyką pojazdu, a także z czarnym orurowaniem. To ostatnie, wykonane na zamówienie przez firmę Ram-Car spod Tarnowa, również zostało dołożone w firmowym warsztacie, wraz z belkami LED szwedzkiej marki Strands.

Prezentowaną ciężarówkę będzie można spotkać w praktycznie całej Europie, od Półwyspu Iberyjskiego, po Skandynawię lub Bałkany. Zdarzy się, że będą to trasy pokonywane w podwójnej obsadzie i dlatego też Smyk-Trans wybrał klasyczny układ wnętrza, z dwoma pełnowymiarowymi łóżkami i fotelami, zamiast tak zwanej „salonki”. Niemniej firma zadbała o dwa niefabryczne rozwiązania poprawiające komfort wypoczynku na pauzie. We własnym zakresie wstawiła obrotnicę prawego fotela, wcześniej opanowując już to rozwiązanie w licznych egzemplarzach Scanii oraz Renault (gdyby więc ktoś szukał takiej obrotnicy do Actrosa, już wiecie gdzie się zgłosić). Na dachu pojawił się natomiast zestaw paneli fotowoltaicznych, zwiększający swobodę korzystania z prądu podczas dłuższych postojów.

Fotel z dołożoną obrotnicą: