Nowy Actros jako autotransporter na sześć samochodów, mający 113 cm długości i wyceniony na 630 euro

Pełnowymiarowego Actrosa Edition 1 opisywałem poniżej:

Nowy Mercedes-Benz Actros w wersji “Edition 1” – bogate wyposażenie w standardzie

Najnowszy autotransporter Mercedesa kosztuje 629,90 euro, ma 113 centymetrów długości i mieści się w 10 kilogramach masy własnej. Jest to oczywiście model, wykonany przez firmę NZG w imponującej skali 1:18.

Modele ciężarówek w tak dużej skali praktycznie się nie zdarzają. Z racji zaledwie osiemnastokrotnego powiększenia, mamy tutaj do czynienia z naprawdę dużą, ciężką i rozbudowaną konstrukcją. Dla porównania, te 113 centymetrów długości można zestawić na przykład z szerokością 50-calowego telewizora. Zresztą, szerokość modelu też robi wrażenie, wynosząc dokładnie 22,5 centymetra.

Przygotowanie samej przyczepy zajęło firmie NZG dziesięć miesięcy. Opracowano w tym celu 500 różnych elementów, a połączenie ich w całość wymagało między innymi 225 śrubek. Do tego doszedł też pięknie odwzorowany ciągnik, reprezentujący najnowszą generację Actrosa. Miniatura ma więc kamery zamiast bocznych lusterek, zmieniony układ przednich reflektorów oraz oznaczenia limitowanej serii Edition 1.

Omawiany model będzie można teraz kupić w oficjalnym sklepie firmy Mercedes-Benz. Pojawi się tam on obok całej gamy miniaturowych samochodów osobowych, mogących służyć za ładunek. Łącznie na zabudowie zmieści się sześć takich pojazdów, korzystając z regulowanych podestów. I co ważne, cały ten układ regulacji naprawdę działa, mając przy tym zestaw miniaturowych siłowników.

Ceny? Za kompletny autotransporter zapłacimy wspomniane 629,90 euro. Sama przyczepa to wydatek 399,90 euro, natomiast sam ciągnik kosztuje 259,90 euro. Jeśli natomiast chodzi o cen aut osobowych, widocznych na poniższych zdjęciach, to mają one rozpiętość między 79,90 a 119,90 euro.