rekrutuj 40ton665
Opublikowane 4 Sierpień, 2015

Nowy Actros 2563 zaparkował obok modeli MP3, MP2, MP1 oraz SK, czyli kolejne “rodzinne zdjęcie”

mercedes_piec_generacji_ciezarowek_1

I mamy kolejne zdjęcie do “albumu rodzinnego”, czyli serii zdjęć, które prezentują nowoczesne ciężarówki obok ich poprzedników. Powyższa fotografia została opublikowana dzisiaj przez oficjalne przedstawicielstwo marki Mercedes-Benz na Holandię i wykonano ją przy okazji przekazania dwóch nowych egzemplarzy modelu 2563. Najmocniejszego Actrosa z obecnej gamy kupiła firma Martens Transport, która wykorzystuje ciężarówki między innymi do przewożenia własnych dźwigów. Dlaczego natomiast wybrała ona właśnie pojazd marki Mercedes-Benz? Do pytanie – był to wybór niemalże oczywisty, gdyż Martens Transport wykorzystuje Mercedesy już od 64 lat!

Pierwsza ciężarówka z gwiazdą na masce zawitała na placu firmy już w 1951 roku, natomiast od tamtego czasu przez firmową flotę przewinęły się najróżniejsze generacje niemieckich ciężarówek. Cztery z nich przed firmą cały czas parkują, dlatego też ustawiono je do zdjęcia przy okazji odbioru najnowszych 625-konnych ciągników. Obok siebie stanęły modele SK, Actros MP1, Actros MP2 i Actros MP3 oraz oczywiście nowy Actros, popularnie określany modelem “MP4”.

mercedes_piec_generacji_ciezarowek_2

Zdjęcia w dużym rozmiarze pobierzecie TUTAJ i TUTAJ.

Poniżej czekają zaś starsze “rodzinne zdjęcia”.

daf_2600_daf_xf_euro6daf_2600_daf_xf_euro6_2renault_serii_g_renault_serii_c_1

renault_serii_g_renault_serii_c_2volvo_fh_fh12_f12_historia_porownanieloos_mercedes_actros_ng_sk

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Sinecod napisał(a):

  Ciekawi mnie czy jest na tym świecie osoba która jest w stanie zrobić zdjęcie rodzinne od najstarszej ciężarówki danej marki do najnowszej. Ciekawie by wyglądało zestawienie np. Mercedesów od lat 40-tych do dzisiaj.

 2. piotr napisał(a):

  A mnie ciekawi, czy któraś z tych firm nadal użytkuje takiego MP1 albo FH 1 generacji, czy tylko “zostawiły” sobie na pamiątke?

  • gooddriver napisał(a):

   Opłaty za autostrady skutecznie eliminują takie zabytki. Ograniczenia wjazdów do tuneli dla starszych klas emisji spalin a także całkowite zakazy jazdy w takich krajach jak Austria powodują ze stare sprzęty tylko w muzeum będzie można zobaczyć.

Odpowiedz