Nowości w ofercie ciężarówek Isuzu od Inter Cars – dłuższe i lżejsze wersje oraz bogatsze wyposażenie

isuzu_n35_test_40tonnet_09

Jak pewnie większość z Was pamięta, w ubiegłym roku należąca do Inter Cars sieć serwisów Q-Service Truck zaczęła sprzedawać w naszym kraju samochody ciężarowe oraz pickupy marki Isuzu. Swego czasu w dziale „Testy” publikowałem nawet recenzję jednego z tych pojazdów, którą możecie teraz przeczytać TUTAJ, natomiast poniżej chciałbym opowiedzieć trochę więcej o nowościach w ciężarowej ofercie Q-Service Truck.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że od stycznia 2015 roku nawet wersje o DMC do 3,5 tony dostępne są z silnikami zgodnymi z normami emisji spalin Euro 6, które są o 30 KM mocniejsze od swoich poprzedników i mają podwyższony maksymalny moment obrotowy, a jednocześnie wcale nie są droższe o konstrukcji Euro 5. Do tego dochodzi też fakt, że od początku roku ciężarówki Isuzu dostępne są z kolejnymi, dłuższymi rozstawami osi, dzięki czemu modele o DMC do 3,5 tony mogą załadować 12 europalet, 7,5-tonowce zabiorą na pokład 16 europalet, a warianty jeszcze cięższe przewiozą za jednym razem do 23 europalet, oferując kontenerowe ładownie o objętości do 50 m3.

Co ważne, ładunki te mogą być teraz nie tylko większe, lecz także cięższe, do czego przyczyniło się poszerzenie oferty silnikowej wariantów 6- i 7,5-tonowych o lekki, 150-konny motor o pojemności zaledwie 3 litrów. Silnikowe nowości czekają też w najcięższych maszynach typu F11 i F12, które mają aż 12-tonowe DMC – teraz pod ich kabinami może pracować jednostka 240-konna, generująca maksymalnie 765 Nm z pojemności 5,2 litra. Taka konstrukcja również jest wyjątkowo lekka i w połączeniu z 12-tonową maszyną o najkrótszym rozstawie osi waży jedynie 3790 kilogramów. Jak chwali się podwarszawski importer, to prawdopodobnie najlżejsza maszyna na całym rynku tej klasy wagowej.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o istotnych nowościach w wyposażeniu. Najcięższe pojazdy z serii F są teraz w standardzie wyposażone w klimatyzację oraz fotel renomowanej firmy ISRI, podczas gdy modele 3,5-tonowe bez dopłaty wyposaża się w hamulec górski.